لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان از ادامۀ کمک‌های بشردوستانه به سیلاب‌زدگان در افغانستان خبر داد


عکس: آرشیف

وزارت خارجۀ پاکستان از ارسال یک محمولۀ جدید کمک‌های بشری به سیلاب‌زدگان در افغانستان خبر داده و گفته است که این کشور بر ادامۀ کمک‌های بشردوستانه به افغان‌ها متعهد است.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجۀ پاکستان روز جمعه ۲۲ جولای (۳۱ سرطان) در مراسمی با حضور سفیر طالبان برای سفارت افغانستان در اسلام‌آباد گفته است که کشورش به کمک‌های بشردوستانه برای آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر و دیگر رویدادهای طبیعی ادامه خواهد داد.

وزارت خارجۀ پاکستان در اعلامیه‌ای گفته است: "وزیر امور خارجه ... بر عزم پاکستان برای ادامه کمک‌ها و تلاش‌ها برای کمک‌رسانی به مردم افغانستان تاکید کرد. وی تصریح کرد که هم دولت و هم مردم پاکستان در این وضعیت، شانه به شانه در کنار ملت افغانستان می‌ایستند."

در هفته‌های اخیر، برخی از ولایات افغانستان به دلیل باران‌های شدید شاهد سرازیر شدن سیلاب‌ها بود که بر اساس معلومات مقام‌های طالبان، در اثر آن ده‌ها نفر کشته و زخمی شده اند.

آنان همچنان گفته اند که این سیلاب‌ها در کنار تلفات جانی در ولایات غزنی، زابل و نورستان خسارات هنگفت مالی به باشندگان این ولایت‌ها وارد کرده است.

در این حال، وزارت خارجۀ حکومت طالبان از این کمک جدید دولت پاکستان به آسیب‌دیدگان رویدادهای طبیعی در افغانستان قدرانی کرده و گفته است که پاکستان در شرایط سخت در کنار مردم این کشور باقی مانده است.

بر اساس معلومات این وزارت، کمک‌های جدید بشری پاکستان شامل مواد خوراکی است که به زودی توسط طیاره به کابل منتقل و به نیازمندان در بخش‌های این کشور توزیع خواهد شد.

نخستین محمولۀ از کمک‌های بشری پاکستان به تاریخ هفتم می (۱۷ ثور) ولایت بلخ رسید و پیش از این، شهباز شریف، صدر اعظم آن کشور از جامعۀ جهانی خواسته بود که در این وضعیت، نباید مردم افغانستان را فراموش کند.

پاکستان در حالی بر ادامۀ کمک‌ها به سیلاب‌زدگان در بخش‌های این کشور تعهد کرده است که در تازه‌ترین مورد، ریاست هواشناسی افغانستان از احتمال بارندگی‌های شدید و سرازیر شدن سیلاب‌ها در ده ولایت این کشور خبر داد.

این ریاست افزوده که احتمال سرازیر شدن سیلاب‌ها در ولایات بدخشان، نورستان، کنر، لغمان، ننگرهار، پکتیا، ، پکتیکا ، لوگر، خوست و غزنی وجود دارد.

XS
SM
MD
LG