لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت خارجۀ پاکستان دپلمات افغانستان را احضار کرد


بدنبال درگیری نیروهای پاکستانی با گروهی از شورشیان در مناطق مرزی افغانستان، وزارت خارجۀ پاکستان شارژدافیر افغانستان مقیم اسلام آباد را احضار کرده است.

مقام‌های پاکستانی مدعی اند نظامیان پاکستانی که سرگرم نصب سیم خاردار در امتداد مرز در ساحۀ الوارۀ وزیرستان شمالی بودند، از سوی یک گروه ۷۰ یا ۸۰ نفری تندروان "مستقر در ولسوالی‌های گیان و برمل ولایت پکتیکا" مورد حمله قرار گرفتند.

در این درگیری، به گفته مقامات پاکستان، سه سرباز کشته و هفت سرباز دیگر زخمی شدند.

وزارت خارجۀ پاکستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که مراتب اعتراض شدید اسلام آباد روز چهارشنبه (اول می) به شارژدافیر افغانستان بیان شده است.

در این اعلامیه آمده است "نظامیان پاکستانی این حمله را دفع کرده و تروریستان پس از متحمل شدن تلفات سنگین دوباره به افغانستان فرار کردند."

پاکستان در این اعلامیه ادعا کرده است که به دلیل اقدام ناکافی قوای امنیتی افغان، افراد مهاجم توانستند دوباره به خاک افغانستان فرار کنند.

حکومت افغانستان و ایالات متحده همواره پاکستان را به حمایت از گروه‌های تندرو متهم کرده و ادعا می‌کنند که حملات تندروان در افغانستان نیز در قلمرو پاکستان طراحی شده و از آنجا تمویل می‌شود.

با اینحال، پاکستان خود را قربانی دهشت افگنی قلمداد کرده و مدعی است که حملات دهشت افگنی در آن کشور از سوی تروریستانی طراحی و انجام می‌شود که در خاک افغانستان مستقر اند.

XS
SM
MD
LG