لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان شارژدافیر امریکا را احضار کرد


اسلام آباد در اعتراض به اظهارات اخیر دونالد ترمپ در مورد سیاست های پاکستان، شارژدافیر امریکا را احضار کرد.

وزارت خارجه پاکستان با نشر اعلامیه ای گفت که معین این وزارت امروز پاول جونز، شارژدافیر ایالات متحده امریکا در اسلام آباد را فرا خواند و "اعتراض قوی" خود را در پیوند به "اتهامات توجیه ناپذیر و بی اساس" علیه پاکستان بیان کرد.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس امریکا گفت که پاکستان در برابر میلیارد ها دالر کمک های واشنگتن "هیچ چیزی" انجام نداده است.

آقای ترمپ همچنین ادعا کرد که مقام های پاکستانی از محل بود و باش اسامه بن لادن، رهبر پیشین شبکه القاعده، در داخل خاک پاکستان آگاه بودند.

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گفت که اسامه بن لادن "درست در کنار اکادمی نظامی" پاکستان زندگی می کرد و "هرکس در پاکستان" می دانست که اسامه در کجاست.

این اظهارات رئیس جمهور ترمپ واکنش تند عمران خان، صدر اعظم پاکستان را بر انگیخت.

عمران خان دیروز در حساب تویتر خود نگاشت که امریکا بجای مقصر دانستن پاکستان در ناکامی های خود باید یک بررسی جدی را انجام دهد که چرا با وجود موجودیت ۲۵۰ هزار سرباز افغان و ۱۴۰ هزار سرباز ناتو و مصرف یک تریلیون دالر، گروه طالبان در افغانستان اکنون در مقایسه با گذشته قویتر است.

عمران خان همچنین افزود که در جنگ امریکا علیه دهشت افگنی، تنها چند متحد محدود واشنگتن به اندازه پاکستان قربانی داده است.

اما دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا دیروز بار دیگر از طریق حساب تویتر خود به سیاست های پاکستان حمله کرد.

آقای ترمپ در حساب تویتر خود گفت که امریکا به پاکستان میلیارد ها دالر کمک کرد اما پاکستانی ها هرگز به واشنگتن نگفتند که اسامه در پاکستان زندگی می کند.

رئیس جمهور ترمپ بار دیگر گفت که ایالات متحده امریکا از این پس به پاکستان کمک مالی نمی کند چون به گفته او پاکستان پول امریکا را می گیرد اما برای امریکا کاری نمی کند.

آقای ترمپ از قضیه اسامه بن لادن و افغانستان به حیث مثال برای این گفته های خود یاد کرده است.

رئیس جمهور ترمپ در نخستین روز ۲۰۱۸ نیز پاکستان را به دروغ گفتن و فریبکاری متهم کرده بود.

XS
SM
MD
LG