لینک های دسترسی

Breaking News

زرداری به وست: افغانستان با ثبات از اولویت‌های پاکستان است


بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان، می‌گوید که افغانستان صلح‌آمیز و با ثبات برای پاکستان یک اولویت است.

وزارت خارجه پاکستان روز دوشنبه ۱۹ سپتمبر (۲۸ سنبله) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که آقای زرداری در دیدار با تامس وست، نماینده ویژه ایالات متحده برای افغانستان، در شهر نیویارک، بر تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرده است.

در اعلامیه به نقل از وزیر خارجۀ پاکستان آمده است: "افغانستان صلح‌آمیز، باثبات و مرفه در اولویت پاکستان است."

وزیر خارجه پاکستان همچنان بر اهمیت تداوم تعامل بین‌المللی با حکومت طالبان برای صلح و ثبات پایدار در افغانستان و فراتر از آن تاکید کرد.

اعلامیه گفته است: "وزیر امور خارجه با اشاره به چشم‌انداز بشردوستانه در افغانستان که سازمان ملل متحد و آژانس‌های بین‌المللی هشدار می‌دهند که در زمستان‌های پیش‌رو بدتر خواهد شد، تاکید کرد که چنین سناریویی می‌تواند منجر به مهاجرت دسته‌جمعی پناهجویان شود و زمینه‌های مساعدی را برای بهره‌برداری تروریستان و افراطی‌ها در منطقه و جهان فراهم کند."

از سویی هم وزیر امور خارجه بر تلاش‌های تسهیل‌کننده پاکستان در ایجاد اجماع منطقه‌ای در مسیر پیشرو در افغانستان، از جمله از طریق مکانیزم ترویکای گسترده تاکید کرده است.

در اعلامیه‌ای وزارت خارجۀ پاکستان آمده است که تامس وست، نمایندهٔ ویژه ایالات متحده برای افغانستان، از تلاش‌های پاکستان در زمینۀ صلح و ثبات در افغانستان قدردانی و بر همکاری‌های دوجانبه برای حل مشکلات منطقه و افغانستان تاکید کرده است.

وزارت خارجۀ امریکا تا اکنون در مورد این دیدار چیزی نگفته است.

پاکستان در حالی بر تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید دارد که از یک سال به این طرف حکومت طالبان را هیچ کشوری به شمول پاکستان به رسمیت نشناخته است.

XS
SM
MD
LG