لینک های دسترسی

Breaking News

پس از رد تمدید آتش‌بس، طالبان پاکستانی یک منسوب پولیس را کشتند 


تحریک طالبان پاکستان دو روز پس از آنکه تمدید آتش‌بس ۳۰ روزه با حکومت این کشور را رد کردند، یک منسوب پولیس را در ایالت خیبرپختونخواه کشته و یک منسوب دیگر را زخمی کردند.

محمد خراسانی، سخنگوی این گروه امروز ۱۱ دسمبر (۲۰ قوس) مسوولیت این حمله را بر عهده گرفت.

بر اساس تفاهم میان دو طرف، قرار بود آتش‌بس ۳۰ روزه زمینه را برای مذاکرات آینده به میانجی‌گری طالبان افغان مساعد سازد و هر دو جانب توافق کرده بودند که بر مبنای پیشرفت در مذاکرات مستقیم، آتش‌بس را تمدید کنند.

اما سخنگوی این گروه با نشر اعلامیه‌ای گفت که حکومت پاکستان هیات مذاکره کنندهٔ خویش را برای پیشبرد مذاکرات نفرستاد و نه هم به تعهداش برای رهایی ۱۰۲ زندانی این گروه عمل کرد.

او گفت که تاسیسات امنیتی دولت پاکستان با وجود آتش‌بس، علیه اعضای این گروه عملیات راه اندازی کردند.

مقامات پاکستانی امروز گفتند که این دو منسوب پولیس، امنیت واکسیناتوران پولیو را تامین می‌کردند.

ایمل خان، سخنگوی کمپاین واکسیناسیون گفت که این حمله در روز دوم این کمپاین صورت گرفت که به هدف واکسین کردن ۶.۵ میلیون کودک در این ایالت راه اندازی شده است.

تندروان پاکستانی همواره تیم‌های واکسین پولیو و منسوبین پولیس که امنیت آنان را تامین می‌کنند، هدف قرار می‌دهند و ادعا می‌کنند که کمپاین‌های واکسیناسیون دسیسهٔ غرب برای عقیم سازی کودکان است.

این در حالی است که کودکان در سراسر جهان،‌ به شمول کشورهای اسلامی واکسین پولیو دریافت می‌کنند، اما پاکستان و افغانستان دو کشوری در جهان اند که این ویروس هنوز هم از کودکان آن قربانی می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG