لینک های دسترسی

Breaking News

احزاب مخالف برای استعفا به عمران خان دو روز مهلت دادند


احزاب مخالف حکومت پاکستان روز جمعه (دهم عقرب) به عمران خان، صدر اعظم این کشور دو روز مهلت دادند تا از سمت اش استعفا بدهد.

این در حالیست که ده ها هزار حامی احزاب مخالف حکومت پاکستان در ادامه راه پیمایی شان روز جمعه وارد اسلام آباد، پایتخت پاکستان شدند و خیمه های تحصن برافراشتند.

مولانا فضل الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان که رهبری این اعتراضات را بر عهده دارد، در میان معترضان ضد حکومتی گفت که عمران خان دو روز فرصت دارد تا از سمت اش استعفا بدهد.

فضل الرحمان که از رهبران با نفوذ مذهبی پاکستان است، هشدار داد که اگر عمران خان از سمت اش کنار نرود، معترضان توان وارد شدن به دفتر صدر اعظم و گرفتن قدرت را دارند.

در اعتراضات ضد حکومتی روز جمعه در اسلام آباد، بلاول بوتو زرداری، رهبر حزب مردم پاکستان، شهباز شریف، رهبر حزب مسلم لیگ شاخه نواز و رهبران احزاب عوامی نشنل، ملی عوامی پختونخوا، قومی وطن و سایر احزاب مخالف حکومت نیز حضور داشتند.

ده ها هزار حامی احزاب مخالف حکومت پاکستان در اعتراضات ضد حکومتی در اسلام آباد جمع شده اند.
ده ها هزار حامی احزاب مخالف حکومت پاکستان در اعتراضات ضد حکومتی در اسلام آباد جمع شده اند.

این احزاب ادعا دارند که حکومت پاکستان به رهبری عمران خان غیر مشروع بوده و با کمک و حمایت اردوی این کشور به قدرت رسیده است، اما اردوی پاکستان هر گونه مداخله در سیاست این کشور را رد می کند.

در همین حال، عمران خان، صدر اعظم پاکستان رهبران احزاب مخالف حکومت این کشور را "یتیمان سیاسی" خواند و گفت که از مقام اش کناره گیری نخواهد کرد.

آقای خان در واکنش به اعتراضات ضد حکومتی گفت که این اعتراضات دشمنان پاکستان را تنها خوش می سازد.

صدر اعظم پاکستان همچنین افزود که معترضان تا هر زمانی که خواسته باشند به اعتراض و تحصن شان ادامه داده می توانند، اما او از سمت اش استعفا نمی دهد.

عمران خان ادعا کرد که احزاب مخالف حکومت به این دلیل اعتراضات ضد حکومتی را به راه انداخته اند، چون به گفته او حکومت حاضر نیست در تحقیقات فساد مالی علیه سیاستمداران پاکستانی نرمش نشان بدهد.

XS
SM
MD
LG