لینک های دسترسی

Breaking News

آزمایش منفی یا سند شفایابی کووید۱۹ برای ورود به امریکا لازمی شد


وزارت خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا گفته است که سر از امروز سه شنبه ۲۶ جنوری (هفتم دلو) تمام مسافران دو ساله و سالمندتر از آن برای سفر به ایالات متحده باید آزمایش منفی کووید۱۹ یا گواهینامۀ شفایابی از این بیماری را داشته باشند.

بر اساس مقررات جدید، مسافران، به شمول شهروندان ایالات متحده و غیرامریکایی‌، باید پیش از سوار شدن به طیاره برای پرواز به سمت ایالات متحده، یکی از این دو سند را به مسوولان نشان دهند.

وزارت خارجۀ ایالات متحده همچنان به شهروندان امریکایی توصیه کرده است که در مورد سفرهای غیرضروری به بیرون از این کشور، تجدید نظر کنند و آن را به تعویق بیاندازند.

به مسافرانی که به مقصد ایالات متحده سفر می‌کنند، سفارش شده است تا پیش از ترتیبات سفر معلومات مهم را در وبسایت وزارت خارجۀ امریکا جستجو کنند یا هم از نزدیکترین سفارت یا قنسولگری امریکا به دست آرند.

از شروع همه‌گیری کروناویروس تا کنون، ایالات متحده چنین مقرراتی را وضع نکرده بود و تنها خطوط هوایی که به مقصد ایالات متحده پرواز می‌کردند، از مسافران نتیجۀ منفی آزمایش کروناویروس را می‌خواستند.

این در حالی است که شیوع کروناویروس در ایالات متحده هنوز هم مهار نشده و همه روزه ده‌ها هزار نفر در امریکا به این بیماری مبتلا شده و صدها نفر دیگر در اثر ابتلا به آن جان می‌بازند.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا چاشت سه شنبه ۲۶ جنوری بیش از ۲۵.۳ میلیون نفر در امریکا به کووید۱۹ مبتلا شده و افزون بر ۴۲۲ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG