لینک های دسترسی

Breaking News

عادت ماهوار در فهرست ایموجی‌ها 


ایموجی پریود یا عادت ماهوار که به شکل یک قطره خون طراحی شده است به فهرست ایموجی ها در سال ۲۰۱۹ اضافه خواهد شد.

امروزه استفاده از ایموجی ها در مکالمات روزمره بسیار عادی است و حتا در میان نوجوانان و جوانان به زبان نوشتاری و یا همان متن روزانه تبدیل شده است.

کاربرد این ایموجی ها آنقدر جدی است که حتا کودکان برای نشان دادن حس و حالات خویش از آن استفاده می کنند.

هرساله سازمان یونیکد ایموجی هایی را به فهرست اضافه می کند تا بتواند پاسخگوی نیازها، هویت و موضوعات مختلف باشد.

ایموجی پریود یا عادت ماهوار زنان جهت شکستن تابوهای رایج در فرهنگ و کشورهای مختلف طراحی شده است که تا هفته‌های آینده به فهرست ایموجی ها اضافه خواهد شد.

طرح اضافه کردن ایموجی پریود توسط سازمان بریتانیایی پلن انترنشنل با ارایه پنج طرح متفاوت و حمایت ۵۴۶۰۰ نفر به کنسرسیوم یونیکد پیشنهاد شد که هیچ یک از طرح های ارایه شده پذیرفته نشد، اما سرانجام شکل یک قطره خون به عنوان ایموجی پریود در لست ایموجی های سال ۲۰۱۹ اضافه شد.

بر اساس نظرسنجی که این سازمان انجام داده است ۴۸ درصد دختران بین سنین ۱۴ تا ۲۱ ساله از گفتگو در مورد عادت ماهوار خجالت می‌کشند.

عادت ماهوار دختران در افغانستان و کشورهای همسایه تابو پنداشته می‌شود.

ملل متحد گزارش داده است که ۷۰ درصد دختران افغان در جریان عادت ماهوار حمام نمی‌کنند، ۳۷ درصد شان در این جریان مکتب نمی روند، ۸۰ درصد دختران در جریان عادت ماهوار اجازۀ رفتن به زیارت و مراسم عروسی و جنازه را نداشته و ۵۰ درصد دختران، زمانی که برای نخستین بار عادت ماهوار را تجربه می‌کنند، در مورد آن آگاهی ندارند.

علاوه بر این در سال ۲۰۱۹ ایموجی های مرتبط به ناتوانی و کم توانایی هایی جسمی شامل اندام های مصنوعی، آلۀ شنوایی، شخص ناشنوا، سگ رهنما، زن و مرد روی چوکی چرخ دار برای بهبود ارتباط با موضوع معلولیت و ناتوانی جسمی اضافه خواهد شد تا مردم در مکالمات روزانه بتوانند ایموجی هایی را که نماینگر هویت شان است، به کار گیرند.

  • 16x9 Image

    فاطمه حسینی

    فاطمه حسینی کار با رسانه را از سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و از سال ۲۰۱۸ در بخش دری صدای امریکا به صفت تهیه کننده، گزارشگر و ویدیو ادیتور کار می کند.

XS
SM
MD
LG