لینک های دسترسی

Breaking News

پایان عملیات بلخ؛ 'قیصاری بازداشت نشده است'


مقام‌های امنیتی ولایت بلخ افغانستان می‌گویند که نظامیان افغان تا اکنون موفق به بازداشت نظام‌الدین قیصاری، قوماندان امنیه پیشین ولسوالی قیصار ولایت فاریاب نشده اند.

عادل شاه عادل، سخنگوی پولیس بلخ روز دوشنبه ۱۶ دسمبر (۲۵ قوس) به صدای امریکا گفت که در این عملیات، ۱۰ نفر از افراد مسلح آقای قیصاری کشته شده اند.

آقای عادل گفت: "شب گذشته خانه قیصاری تصفیه و تلاشی شد تا هنوز قیصاری بازداشت نشده است. در این درگیری‌ها ۱۰ نفر کشته شده و تعدادی هم زخمی است، تقریباً ۲۵ تا ۳۰ نفر را بازداشت کرده ایم."

پولیس بلخ می‌گوید که احتمال دارد نظام‌الدین قیصاری در جریان درگیری‌ها میان دو طرف از خانۀ اش بیرون شده و فرار کرده باشد.

پولیس بلخ پیش از این گفته بود که آنان پس از دریافت ده‌ها شکایت مبنی بر باج‌گیری و زورگویی آقای قیصاری برای بازداشت وی دست به کار شدند.

سید نجیب‌الله هاشمی، که خود را مسوول کمیته اجتماعی حزب جنبش ملی معرفی می‌کند به خبرنگاران در بلخ گفت "نظام‌الدین قیصاری از خانه خود فرار کرده و در حال حاضر در ولایت جوزجان و نزد جنرال دوستم است."

اما عنایت الله بابر فرهمند، یک عضو ارشد این حزب این ادعاها را رد کرده و آن را بی‌بنیاد دانست. آقای فرهمند افزود که سید نجیب‌الله هاشمی نزد آنان هیچ رسمیت ندارد.

این در حالی است که روز گذشته عنایت الله بابر فرهمند برای میانجی‌گری میان پولیس و نظام‌الدین قیصاری وارد بلخ شد؛ اما برای آقای فرهمند اجازه ملاقات با نظام‌الدین قیصاری داده نشد.

این عضو حزب جنبش ملی افغانستان به صدای امریکا گفت که نظامیان افغان برای وی اجازه ندادند تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنند.

XS
SM
MD
LG