لینک های دسترسی

Breaking News

پولند به ایران: هیچ تروریستی در نشست وارسا حضور ندارد


وزارت خارجه پولند همزمان با برگزاری کنفرانس وارسا در واکنش به اظهارات محمد جواد ظریف، وزیر خارجۀ ایران در تویتر نوشته است "امروز هیچ تروریستی در نشست وارسا حضور ندارد".

آقای ظریف، پیشتر در صفحۀ تویتر خود با اشاره به حملۀ انتحاری بر بس حامل اعضای سپاه پاسداران ایران در ولایت سیستان و بلوچستان آن کشور پرسیده بود "آیا حملۀ دهشت افگنی در ایران که همزمان با آغاز "سرکس وارسا" به وقوع می‌پیوندد، تصادفی است یا خیر؟"

وزارت خارجۀ پولند حملۀ روز گذشته در ایران را محکوم کرده است. در این حمله که گروه تندرو سنی جیش العدل مسوولیت آن را به عهده گرفت، ۲۷ مرزبان ایرانی کشته و کم از کم ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران گفته است که این حمله کار "ادارات استخبارات خارجی" است .

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است که "امریکا و صهیونیزم" ریشۀ دهشت افگنی در منطقه است. آقای روحانی از کشورهای همسایۀ ایران خواسته است تا در توقف حملات دهشت افگنی همکاری کنند.

کنفرانس "ترویج صلح و امنیت در شرق میانه" با حضور نمایندگان بیش از ۶۰ کشور در وارسا برگزار شده است.

مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده پیشتر گفته بود که هدف این کنفرانس رسیدن به صلح در شرق میانه است، اما آقای پمپیو تاکید کرده بود که صلح در شرق میانه بدون توجه به "تهدید ایران" قابل دستیابی نیست.

مقام‌های جمهوری اسلامی پیش از این ضمن اعتراض به برگزاری کنفرانس وارسا گفته بودند که ایران برای حضور در این کنفرانس دعوت نشده است.

XS
SM
MD
LG