لینک های دسترسی

Breaking News

پاپ: خشونت خانوادگی با زنان رفتار 'تقریباً شیطانی' است


پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان خشونت خانوادگی علیه زنان را به عنوان رفتار "تقریباً شیطانی" توصیف کرده و گفته است که والدین هرگز فرزندان شان را سیلی نزنند.

پاپ این نکات را در یک برنامۀ تلویزیونی و در برابر یک زن قربانی خشونت خانواگی بیان کرد که اخیراً با چهار فرزندش از خانه گریخته است.

این سخنان پاپ که از طریق تلویزیون خصوصی تی جی ۵ ایتالیا نشر شد، قوی‌ترین بیانات وی در نکوهش و محکوم کردن خشونت‌ خانوادگی بوده است.

پاپ در این برنامه با یک زن بی سرپناه یک زندانی و یک دانشجو دیدار کرد و زن قربانی بدرفتاری داستان زندگی خود را به پاپ حکایت کرد.

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان گفت: "برای من این مشکل [خشونت خانوادگی] تقریباً شیطانی است، زیرا سواستفاده از ضعف کسی است که نمی‌تواند از خود دفاع کند و فقط برای توقف ضربات تلاش می‌کند. این رفتار بسیارتحقیر آمیز است، بسیار تحقیر آمیز است."

پاپ همچنان گفت تحقیر آمیز است که اگر والدین فرزندان شان را سیلی بزنند. او گفت: "همواره گفته ام: هرگز به صورت یک کودک سیلی نزنید. چرا؟ به خاطریکه صورت شما وقار تان است."

در پاسخ به پرسش زن قربانی خشونت که از پاپ پرسید چگونه می‌تواند وقار خود را دوباره به دست آرد، پاپ گفت که وی هرگز وقار خود را از دست نداده است.

پاپ گفت: "من وقارت را حس کرده می‌توانم. اگر وقار خود را از دست می‌دادی، اکنون اینجا نمی‌بودی."

از زمان شروع همه‌گیری کووید۱۹ که بسیاری را مجبور کرده است زمان بیشتری در خانه‌هایشان بمانند، پاپ فرانسیس بارها علیه خشونت خانگی صحبت کرده است.

پیش از این سازمان‌های جهانی به شمول ملل متحد از افزایش خشونت‌های خانواگی در جریان همه‌گیری کروناویروس گزارش داده بودند.

XS
SM
MD
LG