لینک های دسترسی

Breaking News

گیتار پرنس ۷۰۰ هزار دالر فروخته شد


گیتار پرنس راجرز نلسن، آوازخوان و آهنگساز فقیر امریکایی، در یک مزایده ۷۰۰ هزار دالر فروخته شد. این بیشترین مبلغی است که تاکنون برای یکی از گیتارهای این ستاره پرداخت می شود.

این گیتار آبی رنگ انتظار می رفت بین ۶۰ هزار تا ۸۰ هزار دالر فروخته شود، اما در مزایدۀ روز شنبه که در آن برخی لوازم ستاه های موسیقی راک برای فروش گذاشته شده بود، رقابت شدید بین خریداران سبب شد تا برای این گیتار مبلغ ده برابر آنچه انتظار می‌رفت، پرداخته شود.

پرنس، هنرمند امریکایی، به سبک‌های مختلف موسیقی غربی از جمله پاک و راک آهنگ می ساخت و می‌خواند. بیش از ۱۰۰ میلیون نسخۀ البوم‌های موسیقی پرنس در سراسر جهان فروخته شد که او را به یکی از پرشنونده ترین هنرمندان تاریخ مبدل کرد.

پرنس که در زندگی هنری خود هشت بار برندۀ جایزۀ گرامی و یکبار برندۀ گولدن گلوب و یکبار برندۀ اسکار شد، در سال ۲۰۱۶ در سن ۵۷ سالگی به دلیل استفاده زیاد از مواد آرامبخش درگذشت.

همچنان در مزایدۀ یاد شده، دستکش معروف مایکل جکسن که با جواهر مصنوعی تزئین شده است به قیمت ۱۰۲ هزار دالر و جمپر این هنرمند فقید که از پوست مار ساخته شده است، ۱۱۸ هزار دالر فروخته شد.

XS
SM
MD
LG