لینک های دسترسی

Breaking News

مظاهرات در پی اخراج پناهجویان افغان از آلمان


مظاهره کنندگان اعتراض داشتند که افغانستان امن نیست
مظاهره کنندگان اعتراض داشتند که افغانستان امن نیست

گروه ۱۹ نفری افغان ها که درخواست پناهندگی شان در آلمان رد شده بود، چهارشنبه از آن کشور اخراج و به افغانستان برگردانده شدند.

خبرگزاری فرانسه از قول مقام‌های سازمان بین المللی مهاجرت گزارش داده است که این گروه همه مردهای جوان اند.

رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که طیارۀ چارتر شدۀ حامل این پناهجویان شام سه شنبه از شهر دوسلدورف آلمان به جانب کابل پرواز کرد.

همزمان با اخراج این ۱۹ نفر، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر که بیشتر آنان افغان‌های مقیم آلمان بودند در نزدیکی میدان هوایی دوسلدورف مظاهره کرده و اعتراض داشتند که افغانستان امن نیست و نباید پناهجویان به آن کشور برگردانده شوند.

آلمان که شماری از کارمندان دیپلوماتیک خود را از افغانستان فرا خوانده و به گزارش خبرگزاری فرانسه، سفیر آن کشور در سفارت ایالات متحده در کابل اقامت گزیده است، افغانستان را برای پناهجویان اخراج شده، مکان امن می‌پندارد.

از دسامبر ۲۰۱۶ تا کنون حدود ۱۵۵ پناهجوی افغان از آلمان به افغانستان برگردانده شده است و بر اساس آمار ادارۀ مهاجرت آلمان، بیش از ۱۴ هزار پناهجوی افغان باید از آن کشور اخراج شوند.

مقام‌های آلمانی گفته اند که اکثر افغان‌هایی که از آن کشور اخراج می‌شوند، کسانی اند که مرتکب جرم شده یا هم به دلیل وابستگی آنان به گروه های افراطی، خطرناک پنداشته می‌شوند.

XS
SM
MD
LG