لینک های دسترسی

Breaking News

مظاهره‌ کنندگان شاهراه بغلان – کندز را بستند


پیش از این نیز، بارها اعتراض کنندگان برای رسیدن به خواسته های شان، شاهراه‌ها را بسته اند.

شماری از باشندگان منطقه "چهارشنبه تپه" در ولایت بغلان، روز سه شنبه با راه اندازی تظاهراتی شاهراه کابل – کندز را در این منطقه به روی ترافیک بسته اند.

باشندگان منطقه "چهارشنبه تپه" در حالی شاهراه کابل - کندز را به روی ترافیک بسته اند که روز گذشته در همین منطقه طالبان مسلح کاروان موترهای قدرت الله ذکی، نماینده مردم تخار در ولسی جرگه را هدف حمله قرار دادند.

امیرگل حسین خیل، آمر امنیت ولایت بغلان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که طالبان بر نماینده مردم تخار در ولسی جرگه در منطقه "چهارشنبه تپه" این ولایت حمله کردند که در نتیجه تیراندازی این گروه، یک باشنده محل کشته و دو تن آنان مجروح شدند.

آقای حسین خیل افزود که باشندگان محل به دلیل کشته و مجروح شدن افراد ملکی در این حمله، تظاهرات کرده اند و شاهراه بغلان – کندز را که ولایت‌های شمال شرق را با کابل وصل می‌کند به روی ترافیک مسدود کرده اند.

در همین حال نورگل، باشنده محل گفت که حمله بر نماینده مردم تخار در ولسی جرگه در منطقه بالاتر از بازار "چهارشنبه تپه" شده است؛ اما افراد ملکی در بازار "چهارشنبه تپه" کشته و مجروح شده اند.

تا اکنون جزئیات اینکه چه کسانی این افراد ملکی را در بازار "چهارشنبه تپه" هدف قرار داده اند، روشن نیست.

از سوی دیگر، یک باشنده محل گفت، احتمال دارد تظاهرات در منطقه "چهارشنبه تپه" از سوی طالبان سازماندهی شده باشد؛ اما آمر امنیت ولایت بغلان گفت که در این مورد معلومات ندارد و نماینده مظاهره‌کنندگان را برای صحبت، فراخوانده است.

XS
SM
MD
LG