لینک های دسترسی

Breaking News

پوتین: روسیه چندین نوع سلاح هسته ای را آزمایش کرده است


رئیس جمهور روسیه گفته است که سلاح هسته ای جدید روسیه میتنواد هر هدف را در جهان نشانه گیرد

ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه میگوید که اردوی کشورش چندین نوع سلاح هسته ای به شمول یک میزایل کروز که توان طی کردن فاصلۀ نامحدود را دارد و میتواند از هرنوع سیستم دفاع میزایلی عبور کند، آزمایش کرده است.

رئیس جمهور روسیه این سخنان را امروز در یک سخنرانی به قانونگذران آنکشور ابراز داشت.

ولادمیر پوتین همچنان بیان داشت که بعد از خروج امریکا از معاهدۀ ضد میزایل های بالیستیکی، اکنون مسکو روی انکشاف زرادخانۀ ستراتیزیک اتمی خود کار میکند.

آقای پوتین این سخنان را در حالی ابراز داشت که قرار است انتخابات ریاست جمهور روسیه بتاریخ ١٨ ماۀ مارچ برگزار گردد. انتظار میرود که در این انتخابات رئیس جمهور پوتین برای بار چهارم نیز برنده شود.

رئیس جمهور روسیه فقر را در کشورش "غیرقابل قبول" خواند و وعده سپرد که در شش سال آینده، میزان فقر را به نصف کاهش خواهد داد.

ولادمیر پوتین گفت که با بهبود بخشیدن به وضعیت بیمۀ صحی، تعلیم و تربیه و اعمار تاسیسات پیشرفته، معیار زندگی را در روسیه بالا خواهد برد.

رئیس جمهور پوتین عقب افتادگی را تهدید و دشمن اصلی روسیه عنوان کرد و گفت که "اگر ما جریان اوضاع را اکنون تغییر ندهیم، این پدیده بیشتر میگردد، به مانند یک مرض مزمن که آهسته آهسته یک عضو بدن را از بین میبرد" و افزود که "ما باید آیندۀ خود را خود ما تضمین کنیم و این کار را خواهیم کرد".

باوجود اقتصاد بطی ناشی از تشنج با غرب و تنزیل قیم نفت خام، میزان محبوبیت ولادمیر پوتین در روسیه ٨٠ درصد ذکر شده است.

XS
SM
MD
LG