لینک های دسترسی

Breaking News

راشد خان تاریخ ساز شد: در ۱۹ سالگی بهترین بالر جهان شد


راشد خان افزون بر تیم ملی کرکت افغانستان در لیگ‌های مشهور جهان نیز بازی می‌کند
راشد خان افزون بر تیم ملی کرکت افغانستان در لیگ‌های مشهور جهان نیز بازی می‌کند

راشد خان، عضو تیم ملی کرکت افغانستان، در جدول رده بندی شورای جهانی کرکت، در بازی‌های یک روزۀ کرکت مقام نخست یا بهترین بالر را گرفت.

همچنان، راشد خان در تاریخ کرکت، جوانترین بازیکنی است که این مقام را کسب می‌کند. راشد خان اکنون ۱۹ ساله است.

شورای جهانی کرکت در وبسایت خود جدول رده بندی بازیکنان رقابت‌های یک روزۀ کرکت را نشر کرده است که در آن راشد خان و جاسپریت بومرا، بالر جدید هند، در صدر قرار گرفته اند، به این مفهوم که هر دو حایز مقام اول شده اند.

بر اساس درجه بندی جدید شورای جهانی کرکت که در تویتر این نهاد نیز نشر شده است، راشد خان تا کنون در ۳۷ بازی جهانی کرکت برای افغانستان بازی کرده و ۸۶ بازیکن حریف را حذف کرده است.

راشد خان کم از کم در سه بازی پنج پنج بازیکن حریف را حذف کرده است. بهترین بازی وی سال گذشته در مقابل وست اندیز بود که در آن هفت بازیکن تیم حریف را حذف کرد و بازیکنان حریف توانستند فقط ۱۷ دوش انجام دهند.

راشد خان فقط چند روز پیش نیز در میان کشورهای درجه دوم کرکت جایزۀ بهترین بازیکن را کمایی کرد.

افزون بر این، بر اساس درجه بندی شورای جهانی کرکت، راشد خان در سطح جهان مقام چهارم بازیکن "آل روندر" را گرفته است، یعنی هم می تواند بالینگ کند و هم بیتنگ.

راشد خان روز دوشنبه در بازی با زیمبابوی توانست سه بازیکن حریف را حذف کند و ۴۰ دوش انجام بدهد. او در پنج بازی این سلسله توانست ۱۷ بازیکن حریف را حذف کند و لقب بازیکن برتر را کمایی کند.

راشد خان بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان است، اما در رقابت‌های مشهور و بزرگ تجارتی چون لیگ‌های برتر هند، آسترالیا، کارابین و بنگله دیش نیز بازی می‌کند.

XS
SM
MD
LG