لینک های دسترسی

Breaking News

هشدارهای تازه روحانی و پوتین به امریکا


ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هشدار داده است که اگر واشنگتن ساخت میزایل های هسته ای میان بُرد را آغاز کند، مسکو نیز ساخت عین میزایل ها را آغاز خواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه امروز (٦ آگست) این سخنان را در واکنش به خروج ایالات متحده از پیمان منع گسترش میزایل های هسته ای میان بُرد میان هردو کشور، ابراز داشت.

ولادمیر پوتین، همچنان افزوده است که برای جلوگیری از رقابت تسلیحاتی، از سرگیری مذاکرات میان مسکو و واشنگتن، روی کنترول سلاح، ضروری میباشد.

مارک ایسپر، وزیر دفاع ایالات متحده گفته است که در حالی حاضر واشنگتن ساخت میزایل های هسته ای میان برد را در نظر ندارد.

ایالات متحده بتاریخ سوم آگست از پیمان منع گسترش میزایل های هسته ای میان برد با روسیه خارج شد.

مسکو گفته است که این اقدام واشنگتن، یک "ضربه جدی" برای امنیت بین المللی میباشد.

واشنگتن، مسکو را مسؤل از بین رفتن این پیمان خوانده، زیرا به گفتۀ حکومت رئیس جمهور ترمپ، باوجود هشدارهای مکرر، مسکو نتوانست که در مطابقات با این پیمان عمل کند.

اما سرگی ریابکوف، معاون وزارت خارجۀ روسیه، امروز (٦ آگست) گفت که "این ایالات متحده است که نقش قبرکنان را در قبال این پیمان ایفا کرد".

در عین حال، در ادامۀ تنش میان واشنگتن و تهران، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، گفته است که اگر ایالات متحده خواستار مذاکره با ایران باشد، ابتدا باید همه تعزیرات را رفع کند.

حسن روحانی همچنان هشدار داده که "صلح با ایران، مادر همه صلحاست. جنگ با ایران، مادر همه جنگ هاست".

پس از خروج ایالات متحده از توافقنامۀ هسته ای سال ٢٠١٥ ایران با قدرت های جهان، تنش میان واشنگتن و تهران افزایش یافته است.

ایالات متحده اخیراً بر جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و قبل از آن بر آیات الله خامنه ای، رهبر آن کشور، تعزیرات اقتصادی نیز وضع کرده است.

XS
SM
MD
LG