لینک های دسترسی

Breaking News

چهار نظامی خارجی مستقر در افغانستان به کروناویروس مبتلا شدند


ماموریت حمایت قاطع ناتوگفته است که چهار نظامی خارجی مستقر در افغانستان کوید۱۹ یا بیماری ناشی از کروناویروس مبتلا شده اند.

این چهار نظامی که در مورد هویت آنان جزییات داده نشده است، به تازگی وارد افغانستان شده بودند.

نظامیان خارجی مستقر در افغانستان روز سه شنبه ۲۴ مارچ (پنجم حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفته اند که مبتلایان اکنون در تجرید به سر می‌برند. مقام‌ها گفته اند افرادی که در روزهای اخیر با این چهار نظامی به تماس بوده اند نیز شناسایی و آزمایش خواهند شد.

در اعلامیه آمده است که حدود ۱۵۰۰ نظامی و کارمند ملکی ماموریت حمایت قاطع که در هفته‌های اخیر وارد افغانستان شده اند، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، همه در مراکز نظارت به سر می‌برند.

بر بنیاد آمار ماموریت حمایت قاطع، کم از کم ۳۸ نظامی خارجی مستقر در افغانستان که در چند روز گذشته اعراض و علایم شبیه زکام و سرماخوردگی داشته اند، در تجرید درمان شده اند.

ماموریت حمایت قاطع ناتو هفتۀ گذشته اعلام کرد که به خاطر جلوگیری از گسترش کروناویروس، ورود نظامیان و کارمندان جدید را به افغانستان موقتاً متوقف کرده و نیز ماموریت‌های مشورتی و آموزشی به نظامیان افغان را بیشتر از طریق کنفرانس ویدیویی به پیش می‌برد.

در حال حاضر کم و بیش ۱۶ هزار نظامی امریکایی و دیگر کشورهای عضو ناتو در افغانستان مستقر بوده و در چوکات ماموریت حمایت قاطع ناتو سرگرم آموزش و مشورت دهی به قوای مسلح افغانستان اند.

XS
SM
MD
LG