لینک های دسترسی

Breaking News

تمرینات مشترک نظامی روسیه و چین آغاز شد


نظامیان روسیه و چین مشق و تمرین مشترک نظامی را در ساحۀ خودمختار نینگشیا هوی چین آغاز کردند و قرار است این تمرینات تا روز جمعه ۱۳ اگست ادامه یابد.

تمرینات نظامی زپد۲۰۲۱ که صبح دوشنبه نهم اگست (۱۸ اسد) آغاز شد، نخستین تمرینات نظامی است که پس از شیوع همه‌گیری کروناویروس در داخل چین راه اندازی می‌شود.

مسوولان گفته اند که بیش از ۱۰ هزار نظامی روسیه و چین در این تمرینات شرکت داشته و افزون بر آن طیاره‌های مختلف جنگی و تجهیزات متنوع توپچی دو کشور در این تمرینات نمایش داده خواهد شد.

لی زوچینگ، مسوول عمومی این مشق و تمرین نظامی که عضو کمیتۀ مرکزی نظامی چین نیز است، هدف این تمرینات را آمادگی برای مبارزه با دهشت افگنی و تامین امنیت عنوان کرده است.

ایجاد یک مرکز مشترک سوق و اداره و آموزش برای ارتقای ظرفیت‌های مشترک کشفی دو کشور، صدور هشدار مقدم، حملات الکترونیک و ضربات مشترک از دیگر مواردی است که در این تمرینات بر آن تمرکز خواهد شد.

هان لین، یک مقام ارشد نظامی چین گفت: "شکل عملی این تمرینات، نمایانگر مفاهیم و روش‌های جدید عملیاتی است که در برگیرندۀ حملۀ فلج کننده، دیسانت نیرو از ارتفاع بلند بر مواضع استراتیژیک و عملیات تخریبی توسط انبوه طیاره‌های بی‌سرنشین (درون) است تا روش‌های مشترک عملیاتی برای تمرکز فوری آتش و نیروها، تعامل بین حوزه های متعدد نظامی و دستیابی به پیروزی فوری، کاوش و مشق شود."

روسیه و چین در بخش تجارت، به ویژه در زمینۀ واردات نفت و گاز طبیعی به مسیرهای تجارتی منطقه متکی اند.

از سوی دیگر، هر دو کشور از ناحیۀ وخامت اوضاع در افغانستان، پیشروی طالبان و احتمال تاثیرات اخلال کنندۀ به ویژه در کشورهایی آسیای مرکزی نگرانی دارند.

نظامیان روسیه در دو هفتۀ اخیر دو مشق و تمرین مشترک نظامی را با نظامیان تاجیکستانی و اوزبیکستانی در نزدیکی مرز آن دو کشور با افغانستان راه اندازی کرده اند.

XS
SM
MD
LG