لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه فابریکهٔ تولید میزایل اوکراین را هدف حمله قرار داد


روسیه روز جمعه ۱۵ اپریل (۲۶ حمل)‌ گفت که قوای آن کشور یک فابریکهٔ تولید و ترمیم میزایل های بالستیک و میزایل کروز ضد کشتی را در بیرون از شهر کیف، پایتخت اوکراین،‌ هدف قرار داده است.

خبرگزاری فرانس پرس گزارش داده است که حملهٔ جمعه شب به وقت اوکراین، فابریکهٔ تولید و ترمیم میزایل اوکراین را قسماََ تخریب کرده است.

بر اساس گزارش ها، یک فابریکه و یک ساختمان اداری در منطقهٔ ویزار واقع در نزدیکی میدان هوایی ژولیانی کیف، آسیب جدی دیده است.

روسیه قبل بر این اعلام کرد که قوای آن کشور با استفاده از میزایل دور برد کالیبر (Kalibr) مستقر در بحر این فابریکهٔ تولید میزایل اوکراین را هدف قرار داده است.

این حمله یک روز پس از آن صورت گرفت که قوای اوکراینی یک کشتی جنگی روسیه را در بحیرهٔ سیاه هدف قرار داد، کشتی که سپس غرق شد.

خبرگزاری فرانس پرس از قول شاهدان گفته است که فابریکهٔ تولید و ترمیم میزایل واقع در ویزار که میزایل های نپتون (Neptune) را تولید می کند، پنج بار هدف حمله قرار گرفت.

دو هفته پس از عقب نشینی قوای روسیه از نزدیکی کیف، حملات جمعه شب در پایتخت اوکراین، قویترین انفجار های بوده است که کیف شاهد آن بوده است.

وزارت دفاع روسیه با نشر اعلامیه‌ای گفته است که "شمار و مقیاس حملات میزایلی به اهدافی در کیف در پاسخ به هر نوع حملهٔ‌ تروریستی و یا اعمال خرابکارانه در خاک روسیه توسط رژیم ملی‌گرای کیف افزایش خواهد یافت."

وزارت دفاع روسیه در حالی واکنش حکومت اوکراین را حمله تروریستی و اعمال خرابکارانه عنوان کرده است که مسکو از تاریخ ۲۴ فبروری سال روان میلادی، زیر نام "عملیات خاص نظامی" تهاجم نظامی را علیه اوکراین راه اندازی کرده است، تهاجمی که تا حال موجب فرار پنج میلیون اوکراینی از آن کشور شده و بیش از ۷.۱ میلیون جمعیت آن کشور را بی جا شدگان داخلی تشکیل می دهند.

علاوه بر آن، در جریان تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین، هزاران غیر نظامی به شمول زنان و کودکان در این کشور کشته شده اند. اما تا حال آمار دقیق تلفات غیر نظامی گزارش نشده است.

XS
SM
MD
LG