لینک های دسترسی

Breaking News

تبادل سخنان تند میان قانونگذاران امریکایی و پمپیو


مایک پمپیو، وزیرخارجۀ ایالات متحده، شریک ساختن جزئیات در مورد دیدار اخیر میان رهبران امریکا و روسیه را به قانونگذاران امریکایی رد کرد، اما گفت که ایالات متحده الحاق شبه جزیرۀ کریمیه توسط روسیه را به رسمیت نمشناسد.

مایک پمپیو که به روز چهارشنبه در یک جلسۀ استماعیه به سؤالات اعضای کمیتۀ امور خارجی مجلس سنای ایالات متحده پاسخ میداد گفت که "رؤسای جمهور میتوانند تا دیدارهای خصوصی داشته باشند...فکر میکنم که این فراتر از مناسب بود که رئیس جمهور ترمپ با ولادمیر پوتین ملاقات کرد."

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در دیدار هفتۀ گذشته با همتای روسی اش در هلسینکی پایتخت فنلند، ارزیابی و یافته های ادارات استخباراتی امریکا در مورد مداخلۀ روسیه در انتخابات ٢٠١٦ ایالات متحده را مورد سؤال قرار داد.

دونالد ترمپ در یک کنفرانس خبری مشترک با پوتین گفت که "پوتین همین حالا گفت که روسیه مداخله نکرده است. میخواهم بگویم که هیچ دلیلی نمیبینم که چرا روسیه باشد".

ترمپ پس از برگشت به کشورش گفت که او در مورد دخالت روسیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایالات متحده، اشتباۀ لفظی کرده بود، ولی باوجود آن هم با واکنش تند قانونگذاران امریکایی روبرو شد.

وزیرخارجۀ ایالات متحده دیروز به قانونگذاران امریکایی گفت که "رئیس جمهور در مورد اینکه در انتخابات ٢٠١٦ چه اتفاق افتاد، درک کامل دارد".

مایک پمپیو همچنان اضافه کرد که "تعزیرات علیه روسیه تا زمان احیای مجدد حاکمیت ملی اوکراین" ادامه خواهد داشت.

دقایق قبل از دیدار مایک پمپیو با قانونگذاران امریکایی، قصرسفید اعلام کرد که دیدار بعدی ترمپ و پوتین الی سال ٢٠١٩ صورت نخواهد گرفت.

جان بولتن، مشاور امنیت ملی قصرسفید گفته است که رئیس جمهور ترمپ میخواهد که این دیدار را تا پایان یافتن تحقیقات در مورد مداخلۀ روسیه در انتخابات ٢٠١٦ ایالات متحده به تعویق بی اندازد.

در نشست دیروز کمیتۀ امور خارجی مجلس سنای ایالات متحده، قانونگذاران هردو حزب در مورد دیدار اخیر رهبران امریکا و روسیه، چگونگی رسیدگی ترمپ به کوریای شمالی و ناتو و استراتیژی عمومی حکومت دونالد ترمپ مبنی بر دورنمای امریکا در جهان، ابراز نگرانی کردند.

تبادله سخنان تند میان قانونگذاران امریکایی و پمپیو
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

XS
SM
MD
LG