لینک های دسترسی

Breaking News

دستگیری چندین نفر به اتهام ترور جبار قهرمان


پولیس ولایت هلمند گفته است که انفجار مواد منفجره که طالبان آن را تعبیه کرده بودند، سبب کشته شدن عبدالجبار قهرمان، نامزد انتخابات ولسی جرگۀ، افغانستان شد.

عبدالسلام افغان، سخنگوی پولیس هلمند، به صدای امریکا گفت که پنج شش نفر، به شمول شماری از محافظان آقای قهرمان، به اتهام دست داشتن در این قضیه بازداشت شده و تحقیقات از آنان جریان دارد.

انفجار روز چهارشنبه (۱۷ اکتوبر) در داخل دفتر ستاد انتخاباتی آقای قهرمان در شهر لشکرگاه، درست در زمانی صورت گرفت که وی با شماری از طرفدارانش دیدار داشت.

آقای قهرمان که در این انفجار به شدت زخمی شده بود، لحظاتی بعد در شفاخانه جان سپرد.

تا هنوز معلوم نیست که این مواد چگونه وارد دفتر آقای قهرمان شده و سپس در چوکی یا نزدیکی محلی که وی در آن می نشست، تعبیه شده بود. دفتر کمپاین انتخاباتی جبار قهرمان در نزدیکی مقر ولایت هلمند قرار دارد.

طالبان مسوولیت این رویداد را به دوش گرفته و آن را "انفجار تکتیکی" خوانده اند.

عبدالجبار قهرمان، دومین نامزد انتخابات ولسی جرگه از ولایت هلمند است که در جریان یک هفته کشته می شوند. هفتۀ گذشته صالح محمد اچکزی، نامزد دیگر انتخابات ولسی جرگه از ولایت هلمند، نیز در یک حملۀ انتحاری کشته شد.

از آغاز روند انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی افغانستان که قرار است به تاریخ ۲۰ اکتوبر برگزار شود، تا کنون ده نامزد انتخابات کشته شده اند.

ولایت هلمند هشت کرسی در ولسی جرگه دارد که دو کرسی آن اختصاصی برای زنان است و حالا ۹۰ نامزد برای احراز این هشت کرسی رقابت می‌کنند.

XS
SM
MD
LG