لینک های دسترسی

Breaking News

قریشی و ظریف به حمایت از روند صلح افغانستان توافق کردند


پاکستان و ایران به هماهنگی بیشتر به هدف حمایت از تلاش‌ها برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان توافق کردند.

وزارت خارجۀ پاکستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ آن کشور روز چهار شنبه ۱۱ نومبر (۲۱ عقرب) با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی اش در اسلام آباد دیدار کرد و دو طرف در مورد روند صلح افغانستان بحث کردند.

بر بنیاد این اعلامیه، وزیر خارجۀ پاکستان به آقای ظریف گفته است که صلح در افغانستان یک امر بی نهایت مهم برای ثبات دایمی در منطقه می باشد. در اعلامیه از قول آقای قریشی نگاشته شده است: "مذاکرات بین‌الافغانی فرصت تاریخی را فراهم کرده است که همه‌ طرف‌ها باید از آن برای تفاهم همه‌شمول، وسیع بنیاد و فراگیر استفاده کنند."

محمد جواد ظریف نیز در حساب تویترش نوشته است که در ملاقات با عمران خان، صدر اعظم پاکستان، جنرال قمر جاوید باجوه، لوی درستیز این کشور و همچنین شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، روی هماهنگی بین تهران و اسلام آباد در مورد مسایل منطقه به شمول افغانستان بحث کرده است.

این در حالی است که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان روز سه شنبه در سخنرانی‌اش در نزدهمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای بر ضرورت همکاری همسایگان، کشورهای منطقه و جهان برای تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرد.

رییس جمهور غنی از افغانستان به عنوان پل ارتباط منطقه یاد کرد و صلح و آرامش در افغانستان متضمن ثبات در منطقه خواند.

XS
SM
MD
LG