لینک های دسترسی

Breaking News

توقف پروازها به عربستان؛ '۴۰۰۰ پاکستانی در کابل گیر مانده اند'


مقام‌های افغان می‌گوید که با توقف پروازها میان افغانستان و عربستان سعودی، هزاران مسافر به شمول اتباع پاکستانی در کابل گیرمانده اند.

ادارۀ هوارنوردی ملکی افغانستان می‌گوید که این تصمیم پس از گسترش کروناویروس در افغانستان از سوی دولت عربستان سعودی گرفته شده است.

نعیم صالحی، سخنگوی این ادارۀ روز چهارشنبه هفتم جولای (۱۶ سرطان) به صدای امریکا گفت که پیش از این روزانه یک پرواز توسط شرکت‌های هوایی داخلی افغانستان میان دو کشور انجام می‌شد.

در این حال، سفارت پاکستان در کابل می‌گوید که با توقف پروازها میان افغانستان و عربستان سعودی، حدود ۴۰۰۰ شهروند این کشور در کابل گیر مانده و تلاش‌ها برای برگشت آنان جریان دارد.

پیش از این عربستان سعودی به دلیل جلوگیری از شیوع کرناویروس، پروازهایش را با پاکستان نیز قطع کرده بود و شهروندان این کشور در هفته‌های اخیر، بیشتر از مسیر کابل به جده و برخی شهرهای دیگر این کشور سفر می‌کردند.

منصور احمد خان، سفیر پاکستان در کابل گفته است که تمامی آمادگی‌ها را گرفته اند تا مسافرین گیرمانده را از طریق مرز تورخم دوباره به آن کشور انتقال دهند.

با گسترش موج سوم کروناویروس در افغانستان، عربستان سعودی نخستین کشوری است که پروازهایش را به گونۀ موقت به این کشور متوقف کرده است.

XS
SM
MD
LG