لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری در شهر کویتۀ پاکستان تلفات برجا گذاشت


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقام‌های امنیتی پاکستان از وقوع یک حملۀ انتحاری در ایالت بلوچستان این کشور خبر داده که به گفتۀ آنان در این انفجار، تا کنون سه نفر کشته و کم از کم ۲۸ نفر دیگر زخمی شده اند.

این حمله انتحاری صبح روز چهارشنبه ۳۰ نومبر (نهم قوس) در منطقه "بللی" از مربوطات شهر کویتۀ ایالت بلوچستان به وقوع پیوست و هدف آن موتر گزمۀ پولیس پاکستان بوده است.

عبدالحق، یکی از مقام‌های پولیس شهر کویته به خبرگزاری رویترز گفته است که در میان کشته‌شدگان یک منسوب پولیس و دو غیرنظامی شامل اند.

این مقام پولیس همچنان گفته که در این انفجار، ۲۸ نفر به شمول ۱۵ منسوب پولیس زخمی شده که آنان برای درمان به شفاخانه‌های نزدیک محل این انفجار منتقل شده اند.

غلام اظهر مهسر، یکی از مقام‌های دیگر پولیس شهر کویته به خبرنگاران گفته است که این انفجار زمانی به وقوع پیوست که نیروهای پولیس آن کشور برای تامین امنیت تیم‌های واکسین پولیو به محل می‌رفتند.

بخش دیوۀ صدای امریکا به نقل از این مقام پولیس گزارش داده که وضعیت صحی شماری از زخمی‌های این انفجار وخیم است و ممکن شمار تلفات ناشی از آن افزایش یابد.

خبرگزاری رویتزر گزارش داده است که مسوولیت این حمله انتحاری را تحریک طالبان پاکستانی (TTP) به عهده گرفته است.

این در حالی است که طالبان پاکستانی به تاریخ ۲۸ نومبر (هفتم قوس) آتش‌بس شکنندی را که در ماه جون به میانجی‌گری طالبان افغان با حکومت پاکستان عقد کرده بودند، لغو کردند. این گروه با نشر اعلامیه‌ای به جنگجویان خویش دستور داده بود تا در سراسر پاکستان حملات خود را راه‌اندازی کنند.

در این اواخر، حملات بر نظامیان پاکستانی و عملیات نیروهای پاکستانی علیه تندروان افزایش یافته بود.

XS
SM
MD
LG