لینک های دسترسی

Breaking News

نوشابه‌های شیرین و خطر ابتلا به بیماری گرده


افرادیکه به مقدار زیاد نوشابه‌های گازدار شیرین و جوس میوه می‌نوشند، بر اساس یافته‌های یک تحقیق جدید، با خطر بیشتر ابتلا به بیماری‌ مزمن گرده روبرو اند.

بر اساس این تحقیق که در آن بیش از ۳۰۰۰ زن و مرد برای مدت هشت تا ۱۰ سال مورد مطالعه قرار گرفته اند، مصرف زیاد سودا در گام نخست و جوس و آب میوه‌های شیرین شده با شکر در ردیف دوم، خطر ابتلا به بیماری گرده را تا ۶۱ درصد افزایش داده می‌تواند.

پیش از این تحقیقاتی دیگری نیز نشان داده بود که دود کردن سگرت، چاقی، فشار بلند خون، بیماری شکر و فعالیت ناکافی فزیکی می‌تواند سبب بیماری گرده‌ها شود.

کیسی ریبهولز، پژوهشگر ارشد این تحقیق در پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده به خبرگزاری رویترز گفته است که برای تضمین سلامت گرده‌ها، باید از مصرف نوشابه‌های شیرین به ویژه مشروبات گازدار مانند سودا، کوک و امثال آن پرهیز شود.

تحقیق تازه که در ژورنال انجمن بیماری‌های گردۀ ایالات متحده نشر شده، همچنان نشان داده است که نوشیدن زیاد چای و بیر نیز با افزایش خطر ابتلا به بیماری گرده توأم است.

تحقیقات در گذشته حاکی از آن بود که مصرف نوشابه های گازدار و آب میوه‌های شیرین شده با شکر خطر ابتلا به بیماری شکر، چاقی و نقرس را افزایش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG