لینک های دسترسی

Breaking News

تاجکستان با "احتمال" وقوع حملات دهشت افگنی مواجه است


سربازان اردوی تاجکستان

سفارت ایالات متحده در شهر دوشنبه امروز اعلام داشت که معلوماتی مبنی بر احتمال وقوع حملات بر نقاط مزدحم در داخل تاجکستان و سرحد آن کشور با افغانستان، را به دست آورده است.

سفارت ایالات متحده در یک اعلامیه گفته است که چنین حملات را شاید "گروه های دهشت افگن" انجام دهند، اما از کدام گروه خاصی نام نبرده است. در این اعلامیه از شهروندان امریکایی خواسته شده تا از نقاط مزدحم و مراکز ترانسپورتی در تاجکستان، دوری گزینند.

تاجکستان، که یک کشور نسبتاً فقیر و مسلمان نشین در آسیای میانه به شمار میرود، بیشتر اوقات از درگیری های نیرو های امنیتی اش با قاچاقبران مواد مخدر در امتداد سرحد افغانستان، گزارش داده است.

هشدار راجع به احتمال وقوع حملات در حالی داده میشود که قرار است چهارشنبۀ آینده، از "روز رئیس جمهور" در پارک ها و سایر اماکن عامه تجلیل صورت گیرد. در این تازگی ها، ۱۶ نوامبر به مناسبت "روز رئیس جمهور" در تاجکستان تعطیل اعلام شده است.

امام علی رحمان، که از سال ۱۹۹۲ ریاست جمهوری تاجکستان را برعهده دارد، در اواخر سال گذشته با تلاش نافرجام کودتا از سوی یک افسر ارشد نظامی اش مواجه گشت. از آن به بعد، حکومت امام علی رحمان، یک حزب اسلامگرا را که زمانی اپوزیسیون عمدۀ حکومت به شمار میرفت، غیرقانونی اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG