لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری طالبان و مرزبانان پاکستانی؛ گذرگاه مرزی چمن مسدود شد


ساحهٔ مرزی چمن

نیروهای مرزی پاکستانی امروز ۱۳ نومبر (۲۲ عقرب) با محافظین سرحدی طالبان در مرز جنوبی چمن درگیر شدند که بر اساس گزارش‌ها، این درگیری تلفاتی را نیز در پی داشته است.

یک افسر شبه‌نظامی پاکستانی که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد، به رادیو دیوهٔ صدای امریکا گفت که در جریان درگیری امروز، یک نظامی پاکستانی کشته و دو تن دیگر از آنان زخمی شدند. او افزود که به طالبان نیز تلفات وارد شده است.

حکومت طالبان و پاکستان تا اکنون به گونهٔ رسمی در این مورد جزییاتی ارایه نکرده اند.

رادیو‌ دیوهٔ صدای امریکا به نقل از منابعی که از آن نام نبرده، گزارش داده است که پس از این درگیری، دروازهٔ باب دوستی میان دو کشور مسدود شده و گفتگوها برای حل مشکلات پیش آمده آغاز شده است.

یک افسر پایین رتبهٔ شبه نظامی پاکستانی همچنان گفته است که درگیری پس از آن آغاز شد که یک فرد مسلح داخل خاک پاکستان شده و بر نیروهای پاکستانی به گلوله باری پرداخت.

مقامات در شفاخانهٔ سپین بولدک ولایت قندهار گفته اند که هفت زخمی به این شفاخانه منتقل شده است، اما واضح نیست که زخمی شدگان افراد طالبان بوده اند یا غیرنظامیان.

باز محمد،‌ یکی از شاهدان، گفته است که گلوله باری در این ساحهٔ مرزی سبب سراسیمگی میان افرادی شد که تلاش داشتند از مرز عبور کنند. او افزود: "گلوله‌باری زیادی صورت گرفت و زنان و کودکان گریه و فریاد سر دادند."

پیش از این نیز در مرز چمن، نیروهای پاکستان و طالبان چندین بار درگیر تنش شده بودند که به دلیل آن مقامات پاکستانی دروازهٔ مرزی میان دو کشور را مسدود کرده بودند.

XS
SM
MD
LG