لینک های دسترسی

Breaking News

ملا اختر محمد منصور رهبر طالبان شد


شورایی در کویته رهبر جدید طالبان را انتخاب کرد
شورایی در کویته رهبر جدید طالبان را انتخاب کرد

طالبان افغان ملا اختر محمد منصور را به صفت رهبر آن گروه معرفی کردند. دو مقام طالبان که در نشستی به مناسبت انتخاب رهبر جدید طالبان حضور داشتند، این موضوع را با خبرگزاری رویترز تایید کردند.

خبرگزاری رویترز بدون ذکر نام از قول یکی از این مقامها نگاشته است "شورا در بیرون کویته برگزار شد و به اتفاق آرا ملا منصور را به صفت امیر جدید طالبان انتخاب کرد. شورا در این مورد به زودی خبرنامه یی را صادر خواهد کرد."

منابع طالبان همچنان به رسانه ها گفته اند که سراج الدین حقانی و ملا یعقوب (پسر ملا عمر) به صفت معاونان رهبر جدید طالبان تعیین شده اند.

انتخاب ملا منصور به صفت رهبر طالبان یک روز پس از آن صورت می گیرد که حکومت افغانستان تایید کرد که ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان افغان در اپریل ۲۰۱۳ در اثر بیماری در پاکستان فوت کرده بود.

ملا اختر محمد منصور در حاکمیت رژیم طالبان بر افغانستان، سرپرست وزارت هوانوردی ملی بود، اما در چند سال اخیر، رهبری امور نظامی طالبان را برعهده داشت و با شمار زیاد فرماندهان محلی طالبان روابط محکمی را برقرار کرده بود.

چندی پیش ملا اختر محمد منصور با ارسال نامه یی هشدار گونه از ابوبکر البغدادی رهبر گروه دولت اسلامی یا داعش خواسته بود که از گسترش بخشیدن دامنۀ عملیات داعش در افغانستان خود داری کند. ملا منصور در این نامه به صفت معاون رهبر طالبان معرفی شده بود.

XS
SM
MD
LG