لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: حملۀ طالبان بر ولسوالی معروف کندهار عقب زده شد


مقام‌های محلی کندهار می‌گویند که جنگجویان طالبان حوالی ساعت ۱۲:۰۰ نیمه‌شب گذشته، به منظور تصرف مرکز ولسوالی معروف، حملات شان را آغاز کردند و نخست یک موتر هاموی مملو از مواد انفجاری را منفجر ساختند که در نتیجۀ آن سه پولیس کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.

مقام‌های پولیس کندهار، می‌گویند که مهاجم انتحاری، حملۀ موتربم را در نزدیکی کلینیک ولسوالی انجام داد و سپس جنگجویان دیگر طالبان با نیروهای امنیتی به نبرد پرداختند و این درگیری تا ساعت ۴:۰۰ بامداد امروز چهارشنبه ادامه یافت.

ضیا درانی، سخنگوی پولیس کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا، می‌گوید که جنگجویان طالبان می‌خواستند که ولسوالی معروف را سقوط بدهند؛ اما در نتیجۀ ضدحملۀ نیروهای افغان مؤفق نشدند.

آقای درانی گفت "طالبان مسلح حمله تهاجمی را بر مرکز ولسوالی معروف، نخست با حملۀ انتحاری موتربم هاموی آغاز کردند که پس از درگیری آنان به عقب‌نشینی از مرکز ولسوالی مجبور شدند و کشته و زخمی زیاد داشتند؛ اما ارقام دقیق آن معلوم نیست؛ ولی سه پولیس در این رویداد کشته و شش تن زخمی شدند".

اما یک منبع امنیتی می‌گوید که در نتیجۀ حملۀ انتحاری و درگیری، هفت پولیس کشته و چهار تن زخمی شدند.

طالبان نیز با فرستادن پیامی به رسانه‌ها، ادعا کرده اند که در درگیری و حملۀ انتحاری در ولسوالی معروف، تلفات سنگینی به پولیس افغان وارد شده است؛ اما این ادعا را مقام‌های افغان تأیید نکرده اند.

معروف ولسوالی دورافتاده در امتداد خط دیورند است که از ساحات ناامن کندهار محسوب می‌شود.

مقام‌های پولیس کندهار، ادعا می‌کنند که جنگجویان طالبان برای انجام حملات، از آن طرف خط دیورند از جانب پاکستان می‌آیند و به آسانی دوباره به آن سوی خط دیورند، بر می‌گردند.

XS
SM
MD
LG