لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: عملیات تصفیوی را در کابل آغاز کرده ایم


حکومت طالبان می‌گوید که امروز جمعه ۲۵ فبروری (ششم حوت)‌ عملیات تصفیوی را به هدف جلوگیری از اختطاف‌‌‌ها، سرقت‌ها و سایر جرایم و توقیف مجرمان در برخی از نقاط شهر کابل آغاز کرد.

برخی از شهروندان کابل در حوزه های ۱۱، ۱۵، و ۱۷ در صحبت با صدای امریکا گفته اند که نیروهای طالبان منازل مسکونی را در منطقه لوای ۳۱۵ و پروژه جدید تلاشی کرده اند.

درحین حال گفته می‌شود که گزمه نیروهای طالبان در ساحه کوتل خیرخانه و ایستگاه سرویس مزار شریف دیده شده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی حکومت طالبان گفته است که عملیات تصفیوی در شهر کابل و سایر ولایات به رهبری ملا محمد فاضل مظلوم ، معاون وزارت دفاع آغاز شده است.

آقای مجاهد افزود: " هدف این عملیات تصفیوی از بین بردن آدم ربایان ، سارقین، عناصر شریرو سایر جنایتکارانی است که قبلاً توسط نیروهای امنیتی شناسایی و تحت تعقیب قرار داشت."

او در صفحهٔ تویتر اش نگاشته است که در این عملیات تصفیوی منسوبین امنیتی وزارت دفاع ، داخله و ریاست استخبارات طالبان سهم دارند.

سخنگوی طالبان همچنان خاطر نشان کرد که بخاطر جلوگیری از تلفات ملکی در جریان این عملیات تصفیوی تدابیر لازم احتیاطی روی دست گرفته شده است و از مردم ملکی خواسته شده است تا در منازل شان باقی بمانند.

این عملیات تصفیوی پس از آن در شهر کابل را اندازی می‌شود که در جریان چند هفته گذشته چندین واقعهٔ از اختطاف گزراش شده است.

پس از شش ماه تسلط طالبان بر افغانستان ، این اولین بار است که نیروهای امنیتی حکومت طالبان چنین عملیات را انجام می‌دهند.

XS
SM
MD
LG