لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری میان نیروهای جبهۀ مقامت و طالبان در ولسوالی درۀ پنجشیر


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

منابع محلی و برخی از شاهدان عینی از حملات راکتی بر ساختمان ولسوالی درۀ ولایت پنجشیر خبر داده و گفته اند که پس از این حملات، درگیری میان نیروهای جبهۀ مقاومت ملی و طالبان صورت گرفته است.

یک منبع محلی در پنجشیر که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد، روز جمعه ۱۸ فبروری (۲۹ دلو) به صدای امریکا گفت که شب گذشته، چندین راکت بر نزدیکی‌ ساختمان ولسوالی دره اصابت کرده است.

این منبع افزود که راکت‌ها در محوطۀ این ولسوالی برخورد کرده و به کسی آسیب نه رسانیده است، اما برخی از باشندگان محل مدعی شدند که در این حملات راکتی یک نفر از اعضای طالبان زخمی شده است.

آنان همچنین گفته اند که در اثر این راکت ‌پراگنی‌ها، یک موتر طالبان نیز به گونۀ کامل از بین رفته است.

محمد زمان، باشندهٔ این ولسوالی گفت که این درگیری‌ها بیش از یک ساعت ادامه داشت و هنوز از تلفات برخواسته از آن روشن نیست.

او افزود که افراد جبهه مقامت ملی افغانستان از قسمت‌های بالای یک کوه بر این ولسوالی حمله کردند و پس درگیری دوباره محل را ترک کردند.

مقام‌های محلی طالبان درگیری افراد این گروه و جبهه مقاومت ملی افغانستان در پنجشیر را تایید کردند، اما از دادن جزییات در این مورد خودداری کردند.

این در حالی است که حملات نیروهای جبهه مقامت ملی افغانستان در هفته‌های اخیر در بخش‌های ولایت پنجشیر، کاپیسا و اندراب ولایت بغلان افزایش یافته است.

گفته می‌شود که اخیراً چندین انفجار بر موتر ‌های حامل طالبان در ولسوالی‌های بازرک، رخه و عنابه ولایت پنجشیر به افراد این گروه تلفات وارد کرده است.

XS
SM
MD
LG