لینک های دسترسی

Breaking News

والی فلوریدا نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌کند


قرار است ران دی سانتیس، والی ایالت فلوریدا روز چهارشنبه ۲۴ می (سوم جوزا) نامزدی‌اش را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ به عنوان یک نامزد حزب جمهوری‌خواه اعلام کند.

سانتیس این خبر را در گفتگو با ایلن مسک، مدیر عامل تویتر اعلام خواهد کرد. اعضای کمپاین انتخاباتی سانتیس گفته اند که این اطلاعیه در تویتر سپیس اعلام می‌شود و شرکت‌کنندگان به صحبت‌های این نامزد گوش خواهند داد.

اگرچه چندین جمهوری‌خواه دیگر از جمله دونالد ترمپ، رییس‌ جمهور قبلی ایالات متحده، خود را برای رقابت با جو بایدن، رییس‌ جمهور کنونی نامزد کرده‌ اند، اما گفته می‌شود که دی سانیتس ۴۴ ساله، رقیب اصلی ترمپ در انتخابات حزبی جمهوری‌خواهان خواهد بود.

در نظرسنجی‌های ملی، سانتیس از ترمپ بسیار عقب است اما از سایر نامزدهای جمهوری‌خواه پیشتازتر است.

دی سانیتس به مدت شش سال عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده بود، اما در سال ۲۰۱۸ والی فلوریدا شد و سال گذشته برای دومین بار به عنوان والی این ایالت انتخاب شد.

سانتیس قبل از اعلام روز چهارشنبه، به چندین ایالت که در انتخابات نقش کلیدی دارند، سفر کرد و در جلسات حزبی جمهوری‌خواهان سخنرانی کرد.

مدتی پیش، والی فلوریدا به طور خصوصی به گروهی از اهداکنندگان کمپاین‌اش گفت که فکر می‌کند تنها رییس‌ جمهور بایدن، دونالد ترمپ، رییس‌ جمهور قبلی و خودش فرصت پیروزی در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۴ را دارند.

سانتیس همچنان گفته بود که برای شکست دادن بایدن نسبت به ترمپ فرصت بیشتری دارد.

اگرچه دونالد ترمپ در سال ۲۰۱۸ زمانی که او نامزد ولایت ایالت بود از دی سانتیس حمایت کرد، اما ترمپ به تازگی گفته است که سانتیس وفادار نیست.

نیکی هیلی، نماینده پیشین ایالت متحده در سازمان ملل متحد و والی سابق کارولینای جنوبی، آسا هچینسن، والی پیشین ارکانساس، ویوک راماسوامی، کارآفرین تکنالوژی و لیری ایلدر مجری برنامه‌های رادیویی، از دیگر نامزدان حزب جمهوری‌خواه استند.

به نمایندگی حزب دموکرات، جو بایدن، رییس جمهور فعلی، خود را نامزد کرده است و در انتخابات۲۰۲۴، کاملا هریس دوباره به عنوان معاون وی به مبارزات انتخاباتی می‌پردازد.

جو بایدن در پیام تصویری زیر نام "آزادی" از امریکایی‌ها خواست از او برای آزادی‌های اساسی و دموکراسی حمایت کنند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده در ماه نومبر برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG