لینک های دسترسی

Breaking News

رقم بیماران کووید۱۹ در افغانستان از مرز ۲۹۰۰۰ گذشت


وزارت صحت عامۀ افغانستان اعلام کرده است که در یک‌ شبانه‌روز گذشته ۳۱۰ مورد تازۀ کروناویروس در ۱۷ ولایت این کشور ثبت شده است.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی وزارت روز دوشنبه ۲۲ جون (دوم سرطان) گفت که با ثبت این موارد جدید، شمار بیماران کووید۱۹ در افغانستان به ۲۹هزار و ۱۴۳ نفر رسیده است.

همچنان خانم جعفری از مرگ ۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد که با این حساب، از شیوع کروناویروس در این کشور ۵۹۸ نفر در این ویروس جان باخته اند.

به گفته این وزارت در یک روز گذشته هفت نفر در ولایت کابل، دو نفر در ننگرهار، دو نفر در ولایت میدان وردک و یک نفر دیگر در ولایت بغلان درگذشته اند.

بر اساس معلومات معاون سخنگوی وزارت صحت افغانستان، با بهبودی ۷۷ نفر تا اکنون ۸۸۴۱ بیمار کووید۱۹ دوباره صحت‌یاب شده اند.

این در حالی است که دیروز احمدجواد عثمانی، سرپرست این وزارت اعلام کرد که واقعات مثبت بیماری کووید۱۹ در افغانستان رو به کاهش است.

آقای عثمانی همچنان از شهروندان افغانستان خواست که توصیه‌های صحی را جهت جلوگیری از مبتلا شدن به کروناویروس رعایت کنند تا گردش ویروس در جامعه نیز کاهش یابد.

کروناویروس برای نخستین بار در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح دوشنبه ۲۲ جون (دوم سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان ۴۶۸ هزار و ۳۷۴ نفر را گرفته و بیش از هشت میلیون و ۹۵۴ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG