لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد: سیلاب‌های اخیر در افغانستان هزاران نفر را متاثر کرده است


دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد (اوچا) می‌گوید که سیلاب‌های اخیر در برخی ولایات افغانستان هزاران نفر را متاثر کرده است و به گفتۀ این نهاد، سیلاب‌زدگان به کمک‌های فوری نیاز دارند.

اوچا ناوقت روز دوشنبه ۲۵ جولای (۳ اسد) گفت که تنها در اثر سرازیر شدن سیلاب‌های دو روز گذشته در ولایات ننگرهار، کنر، لغمان و نورستان بیش از ۶۰۰۰ نفر زیان‌مند شده اند.

به گفتۀ ملل متحد، این حوادث طبیعی تلفات جانی نیز در این ولایات در پی دارد که تا کنون شمار دقیق آن روشن نیست. ملل متحد اضافه کرده است که این سیلاب‌ها خسارات زیادی به زیربناها وارد کرده است.

مقام‌های طالبان دیروز گفتند که در دو روز اخیر، ولایات میدان وردک، ننگرهار، پکتیا، نورستان، پنجشیر، پکتیکا و پروان شاهد سرازیر شدن سیلاب‌ها بودند که در این حوادث طبیعی، به باشندگان این ولایت‌ها تلفات وارد شده است.

بر اساس معلومات وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی حکومت طالبان، در این سیلاب‌ها، ۲۳ نفر جان باخته و ۲۰ نفر دیگر به شمول زنان و کودکان زخمی شدند.

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد در صفحۀ تویترش اضافه کرده است که بررسی‌ها برای رسیدگی به سیلاب‌زدگان در شرق افغانستان آغاز شده و به زودی روند کمک‌ها به آنان آغاز خواهد شد.

بر اساس معلومات ملل متحد، تیم‌های این سازمان به مناطق سیلاب‌زده در ولایات، ننگرهار، کنر، لغمان و نورستان اعزام شده اند.

در این حال، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) در افغانستان گفته است که آنان بیش از ۲۰۰۰ نفر را در ولایات ارزگان، زابل و قندهار شناسایی کرده اند که در سیلاب‌های اخیر زیان‌مند شده اند.

به گفتۀ این ادارۀ ملل متحد، سیلاب‌های اخیر ده‌ها خانۀ مسکونی را در این ولایات تخریب کرده که باشندگان آنان در حال حاضر در وضعیت ناگوار به سر می‌برند.

بر بنیاد معلومات کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان، آنان آمادۀ کمک برای سیلاب‌زدگان در این ولایات اند.

XS
SM
MD
LG