لینک های دسترسی

Breaking News

سکتور خصوصی افغانستان و قزاقستان قراردادهایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دالر امضا کردند


نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت تجارت حکومت طالبان در راس هیاتی به آستانه سفر کرده است

وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان می‌گوید که در نتیجۀ جلسات دوجانبۀ تجارتی میان سکتور خصوصی افغانستان و قزاقستان به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دالر قراردادهای مختلف امضا شد.

آخندزاده جواد عبدالسلام، سخنگوی این وزارت با فرستادن اعلامیه‌ای به رسانه‌ها گفت که افزون بر امضای این قراردادها، نمایشگاه محصولات افغانستان نیز در آستانه برگزار شد که در ۷۰ غرفه به نمایش گذاشته شد.

او افزود که میوه خشک و تر، سبزیجات، زعفران، سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، قالین، صنایع دستی، مواد خوراکه و نوشابه‌ها محصولاتی است که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

همچنان سخنگوی وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان از گشایش نشست‌ تواصل تجارتی قزاق - افغان در آستانه پایتخت قزاقستان خبر داد.

هیاتی به رهبری نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان به آستانه سفر کرده است. در ترکیب این هیات بخش‌های مختلف سکتور خصوصی نیز شامل است.

در اعلامیه آمده است که نشست‌ تواصل تجارتی سکتورهای بانک‌داری، ترانسپورت و ترانزیت، مخابرات، اتاق مشترک و امور نهادی، انرژی، صادرات و واردات، نوشابه‌ها و موادغذایی، قالین و صنایع‌دستی، زراعت، مال‌داری و شیرینی‌باب، ادویه، آرد، گندم و روغن خوراکی، نفت و گاز، میوه خشک، تازه و ترکاری‌باب، سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، لوژیستک، خدمات، صنعت و ساختمان را در بر می‌گیرد.

هدف از برگزاری این نشست، آگاهی از ظرفیت‌ها و استفاده موثر از ظرفیت‌های دوطرف، افزایش داد وستد، رسیدگی به چالش‌ها و مشکلات و هماهنگی بیشتر در ارتباطات میان سکتور خصوصی دوکشور گفته شده است.

این در حالی است که نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان روز چهارشنبه دوم اگست (۱۱ اسد) گفت که برعلاوۀ نشست تواصل تجارتی قزاق – افغان، نمایشگاهی از تولیدات و صنایع دو کشور نیز در شهر آستانه برگزار خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان افزود که مهمترین اولویت بیلانس تجارتی میان افغانستان و قزاقستان است و تلاش می‌شود که میزان صادرات افغانستان به قزاقستان افزایش یابد.

گروه

XS
SM
MD
LG