لینک های دسترسی

Breaking News

شدت حملات در سوریه؛ بیجا شدن هزاران غیرنظامی


به دنبال افزایش حملات نیروهای سوری و روسی در جنوب سوریه، هزاران نفر مجبور به ترک منازل شان شده و به سوی مرز ترکیه راه افتاده اند.

سلیم توسن، مسوول مطبوعاتی بنیاد خیریه بشری (IHH) گفت: "در جریان هفتۀ گذشته، شمار از افرادی که به دلیل شدید شدن حملات از مناطق جنوبی سوریه فرار کرده اند، به ۱۲۰ هزار رسیده است."

این بنیاد خیریه ترکیه گفته است که تلاش دارد برای برخی از بیجا شدگان کمپ و سرپناه فراهم کند.

حکومت بشارالاسد، رییس جمهور سوریه تعهد کرده است که ولایت ادلب را یک بار دیگر تحت کنترول خود درآورد.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه گفته است که توان رسیدگی به موج تازۀ مهاجرین را ندارد و هشدار داد که اگر خشونت ها در شمال غرب سوریه توقف نیابد، تاثیرات این مهاجرت ها را کشورهای اروپایی نیز احساس خواهند کرد.

بر اساس معلومات گروه حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، از روز پنجشنبه به اینسو، از زمان آغاز عملیات نظامی اخیر،در حدود ۸۰ هزار غیرنظامی بیجا شده اند.

در همین حال، سرگی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه گفته است که سوریه در مرحلۀ برگشت به صلح قرار دارد.

آقای لاوروف روز دوشنبه ۲۳ دسمبر (دوم جدی) پس از ملاقات با ولید معلم، وزیر خارجۀ سوریه، در مسکو گفت که پس از تصرف بخش‌هایی از سوریه توسط قوای حکومتی آن کشور که از حمایت روسیه برخوردار اند، زمینه برای برگشت صلح مهیا شد.

نیروهای حکومتی سوریه پس از یک هفتۀ عملیات تهاجمی، قادر شدند تا پایگاه های مخالفین حکومت را در شهر ادلب در شمالغرب آن کشور، تصرف کنند.

XS
SM
MD
LG