لینک های دسترسی

Breaking News

سه نظامی پاکستانی در وزیرستان شمالی کشته شدند


سه سرباز پاکستانی در حملۀ مسلحانه شبه‌نظامیان در منطقۀ "دیواگار" وزیرستان شمالی کشته شدند.

بخش دیوۀ صدای امریکا به نقل از رسانه‌های دولتی پاکستان امروز شنبه ۲۳ اپریل (چهارم ثور) گزارش داد که این سربازان در نتیجۀ "حمله تروریستی از خاک افغانستان" کشته شدند.

از سوی دیگر، اردوی پاکستان در اعلامیهای جداگانه نیز گفته است که یک سرباز پاکستانی در حمله شبه‌نظامیان شب گذشته در منطقه "کاهان" در نزدیکی آواران ایالت بلوچستان کشته شده است.

در اعلامیه‌های اردوی پاکستان آمده است که در جریان هر دو حمله به شبه‌نظامیان نیز تلفات وارد شده است.

هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. اما پیش از این، تحریک طالبان پاکستان (TTP) از آغاز عملیات بهاری در ماه رمضان خبر داده بود.

پیش از این نیز به تاریخ ۱۵ ماه روان میلادی، هشت سرباز پاکستانی در حمله شبه‌نظامیان در منطقه "دیگان" در وزیرستان شمالی کشته شده بودند.

به دنبال این حملات، گزارش‌هایی از حملات هوایی پاکستان برغیرنظامیان در ولایت‌های خوست و کنر افغانستان منتشر شد.

مقام‌های محلی طالبان به تاریخ ۱۶ اپریل (۲۷ حمل) گفتند که نظامیان پاکستانی، بخش‌های ولسوالی سپیرۀ ولایت خوست را بمباران کردند که در نتیجۀ آن، ۴۱ نفر کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین نجیب‌الله حنیف، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت کنر، به صدای امریکا گفت که در اثر حملات راکتی نظامیان پاکستانی که بر منطقه "چوگام" ولسوالی شلتن کنر صورت گرفت، شش نفر کشته شدند.

حکومت طالبان حملات هوایی پاکستان را محکوم کرده و ذبیح الله مجاهد سخنگوی این کشور در حساب توییتر خود نوشته است که "پاکستان نباید اشتباه را تکرار کند و حوصله مردم افغانستان را محک بزند که به گفتۀ وی، پیامدی بد در پی خواهد داشت." اما او نگفته است منظورش از پیامد بد چیست.

ارتش پاکستان هنوز در مورد حملات هوایی اظهار نظر نکرده است، اما وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای که پس از این حملات منتشر شده است، از طالبان خواسته است تا علیه آن شبه‌نظامیان "اقدام جدی" کنند که از "خاک افغانستان بر پاکستان" حملات را انجام می‌دهند.

اما طالبان پناه‌دادن به عناصر ضد پاکستان و طالبان پاکستانی را انکار می‌کنند و بارها گفته اند که از خاک افغانستان هیچ کشوری تهدید نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG