لینک های دسترسی

Breaking News

انتقال بیش از ۴۵۰۰ مسافر گیرمانده از هند، امارات و ترکیه به کابل


ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان می‌گوید که در دو هفتۀ اخیر بیش از ۴۵۰۰ مسافر افغان که به دلیل کروناویروس در هند، امارات متحدۀ عرب و ترکیه گیر مانده بودند، به افغانستان منتقل شده اند.

محمد نعیم صالحی، مسوول روابط عامۀ این اداره روز چهارشنبه هشتم اپریل (۲۰ حمل) به صدای امریکا گفت که به دلیل گسترش کروناویروس، تمام پروازهای خارجی به افغانستان متوقف شده و تعدادی از افغان‌ها در شماری از کشورها گیر مانده اند.

آقای صالحی افزود که برای انتقال این مسافرین به افغانستان پروازهای مسلسل در دو هفتۀ اخیر انجام شد. او گفت: "شرکت هوایی آریانا افغان به تعداد ۶۷۲ مسافر را از انقره به کابل انتقال داده، ۱۵۰۲ مسافر دیگر را از دوبی انتقال داده و همچنین ۶۲۸ مسافر دیگر را از هند در دو هفته دیگر به کابل انتقال داده است".

مسوول روابط عامۀ ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان افزود که شرکت خصوصی کام ایر نیز ۱۷۲۵ مسافر را در پنج پرواز با رعایت تدابیر وقایوی و معاینۀ صحی از دهلی به کابل منتقل کرده است.

همچنان او گفت که این اداره تلاش دارد تا مجوز پروازها را بگیرد و مسافرینی را که در کشورهای عمان، کویت، قزاقستان و برخی کشورهای دیگر گیر مانده اند؛ به افغانستان انتقال دهد.

به گفتۀ آقای صالحی، درخواست جواز پروازها با وزارت خارجه شریک شده تا از مجراهای دپلماتیک با این کشورها به آن رسیدگی شود.

در حال حاضر شماری از محصلین افغان نیز در برخی کشورها گیر مانده اند. ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان در نظر دارد که انتقال آنها را در صورت لزوم‌دید با تشکیل کمیتۀ جداگانه بررسی و عملی کند.

XS
SM
MD
LG