لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس‌: ترمپ برای اولین بار ماسک پوشید


دونالد ترمپ رییس جمهور ایالات متحده برای اولین بار در هنگام بازدید از شفاخانه ملی نظامی والتر رید با ماسک ظاهر شد.

باوجودیکه امریکا زیادترین آمار مبتلایان و کشته شدگان ناشی از کروناویروس را در جهان دارد، با آنهم دونالد ترمپ تا روز شنبه ۱۱ جولای ( ۲۱ سرطان) در اماکن عامه و گردهمایی ها بدون ماسک ظاهر می‌شد.

رییس جمهور ترمپ برای بازدید از عساکر مجروح شده در جنگ و کارمندان صحی به این شفاخانه رفته بود.

پیش از این، آقا ترمپ گفته بود که پوشیدن ماسک جبری نبوده و تعلق به هر شخص دارد. او ماسک نمی‌پوشید و از مردم هم تقاضای پوشیدن ماسک را نکرده بود. اما گفته بود که در اماکن عامه که رعایت فاصله فزیکی ناممکن باشد، ماسک خواهد پوشید.

رییس جمهور ترمپ پس از بازدید اش از شفاخانه، در قصر سفید به خبرنگاران گفت: "هنگامی که شما از شفاخانه بازدید می‌کنید، با تعداد زیادعساکر صحبت می‌کنید و یا کسانی را می‌بینید که تازه از عملیات خانه بیرون آمده اند، ایجاب می‌کند ماسک بپوشید."

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح یکشنبه ۱۲ جولای (۲۲ سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان بیش از ۵۶۵ هزار نفر را گرفته و بیش از ۱۲ میلیون و ۷۴۱ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

بیشترین واقعات ابتلا ومرگ و میر بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده امریکا بوده است. تا کنون کروناویروس در امریکا ۲.۳ میلیون نفر را مبتلا و جان ۱۳۴ هزار نفر را گرفته است.

XS
SM
MD
LG