لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: ملل متحد "کلوپ" برای خوش گذرانی مردم است


آقای ترمپ گفته است که در زمان ریاست جمهوری وی کارها در ملل متحد به گونۀ متفاوت به پیش خواهد رفت
آقای ترمپ گفته است که در زمان ریاست جمهوری وی کارها در ملل متحد به گونۀ متفاوت به پیش خواهد رفت

دونالد ترمپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، موثریت سازمان ملل متحد را مورد سوال قرار داده و گفته است که آن سازمان مکانی برای "خوشگذرانی" مردم است.

بیانات آقای ترمپ شاید در واکنش به رای‌گیری هفتۀ گذشتۀ شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اعمار شهرک‌های اسراییلی در کرانۀ غربی و بیت المقدس باشد.

آقای ترمپ روز دوشنبه در صفحۀ تویتر خود نوشت که ملل متحد با وصف داشتن نیروی عالی، به مکانی برای "گردهمایی، قصه و خوش گذرانی" مردم مبدل شده است.

آقای ترمپ روز جمعه در صفحۀ تویتر خود نگاشته که پس از ۲۰ جنوری – روز تحلیف ریاست جمهوری ایالات متحده – جریانات در ملل متحد به گونۀ متفاوت خواهد بود.

در حالیکه ملل متحد سرگرم فعالیت‌های گستردۀ بشری و ماموریت حفظ صلح در جهان است، کاغذ پرانی و دیوان سالاری فراوان در این سازمان همواره منبع جنجال بوده است.

شماری از کشورهای غربی ملل متحد را ناکارآ و غیرموثر می‌‌دانند و کشورهای روبه انکشاف مدعی اند که این سازمان به پیمانۀ بیش از حد زیر نفوذ کشورهای ثروتمند است.

دونالد ترمپ همچنان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی از منتقدان بنیاد ترمپ شکایت کرد. در یکی از پست‌ها، آقای ترمپ استدلال کرده است که بنیاد خیریۀ وی هرگز پول را صرف تادیات، کرایه، معاش و دیگر مصارف نکرده است و ۱۰۰ درصد پول برای امداد صرف شده است.

آقای ترمپ روز شنبه گفت که در تلاش برای جلوگیری از تضاد منافع، پیش از گرفتن کرسی ریاست جمهوری، بنیاد خیریۀ خود را منحل می کند.

وبسایت غیر انتفاعی GuideStar گزارش داده است که بنیاد خیریۀ ترمپ نه تنها در سال ۲۰۱۵، بلکه در سالهای پیش از آن نیز، خلاف مقررات ادارۀ عواید داخلی و مالیات امریکا پول‌ها را مصرف کرده است.

گزارش: خبرگزاری اسوشیتدپرس

XS
SM
MD
LG