لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ در مورد تمویل دیوار مرزی با مکسیکو شک دارد


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا ، گفته است که شانس رسیدن به یک توافق با دموکرات ها بخاطر تمویل برنامۀ ساخت دیوار مرزی با مکسیکو، کمتر از پنجاه درصد میباشد.

رئیس جمهور ترمپ این سخنان را در حالی ابراز داشته که قصرسفید و کانگرس ایالات متحده، ١٩ روز دیگر مهلت دارند که برای حل اختلاف در مورد موضوع دیوار مرزی با مکسیکو، به یک توافق برسند.

دونالد ترمپ به روز یکشنبه (٢٦جنوری) در یک مصاحبه با نشریۀ 'وال ستریت ژورنال' گفت که اگر مذاکرات میان قصر سفید و قانونگذاران دموکرات روی ساخت این دیوار نتیجه ندهد، مسدود شدن دوبارۀ حکومت یکی از گزینه ها خواهد بود و اعلام حالت اضطرار را نیز رد نکرد.

قانونگذاران دموکرات میگویند که بخاطر افزایش تدابیر امنیتی در سرحد جنوبی، هر اقدام را خواهند پذیرفت، اما مخالف ساخت دیوار مرزی با مکسیکو میباشند.

اختلافات و چانه زنی ها میان قصرسفید و کانگرس روی ساخت دیوار در مرز با مکسیکو در حالی ادامه دارد که حکومت مرکزی ایالات متحده تازه از یک تعطیلی بی سابقه که ٣٥ روز ادامه داشت، بیرون شده است.

در این مدت حدود ٨٠٠هزار کارمند حکومت بی معاش بودند و بر اساس آمار، تعطیلی حکومت ایالات متحده به ارزش شش میلیارد دالر به اقتصاد این کشور ضربه وارد کرده است.

ترمپ در مورد تمویل دیوار مرزی با مکسیکو شک دارد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

XS
SM
MD
LG