لینک های دسترسی

Breaking News

ابراز علاقمندی ترمپ برای سازش روی قانون مهاجرت


رئیس جمهور ترمپ بخاطر توافق روی اصلاحات در نظام مهاجرت، حمایت قانونگذاران دموکرات را حیاتی خوانده است

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، بخاطر نهایی ساختن یک قانون دایمی مهاجرت، به مصالحه و سازش روی بعضی از مسایل مرتبط به مهاجرت اشاره کرده است.

رئیس جمهور ترمپ به روز سه شنبه در یک ملاقات با شماری از قانونگذاران جمهوریخواه و دموکرات در قصرسفید، روی مصؤنیت سرحدات، مهاجرت زنجیره یی، برنامۀ قرعه کشی گرین کارت امریکا و برنامۀ تاخیر اقدام در برابر کودکان مهاجر یا داکا، با آنان صحبت کرد.

قانونی ساختن مهاجرت های غیر قانونی و مصؤن ساختن سرحد جنوبی ایالات متحده، از جمله وعده های مهم انتخاباتی آقای ترمپ بود، اما بدون حمایت دموکراتان، عملی کردن هردو مشکل می باشد.

رئیس جمهور ایالات متحده، در نشست دیروز قصرسفید گفت "داشتن دموکراتان در کنار ما، کاملاً حیاتیست، زیرا این قانون جدید مهاجرت باید از سوی هردو حزب تایید شود. باید یک قانون دوستی و محبت باشد."

در نشست دیروز میان رئیس جمهور ترمپ و تعداد از قانونگذاران امریکایی، هردو طرف روی رسیدگی به سرنوشت آن ٨٠٠ هزار پناهجوی صحبت کردند که فاقد موقف قانونی در این کشور می باشند.

این تعداد پناهجویان که در کودکی به طور غیر قانونی وارد ایالات متحده شده اند، طی یک برنامۀ ویژۀ مهاجرت موسوم به "تاخیر اقدام دربرابر کودکان پناهجو" یا "داکا" در این کشور زندگی می کنند، اما رئیس جمهور ترمپ این برنامه را سال گذشته پایان داد و به کانگرس شش ماه مهلت داد تا در مورد سرنوشت این پناهجویان تصمیم بگیرد.

دموکراتان در مخالفات با پایان دادن "برنامۀ داکا" هستند، اما پس از نشست دیروز گفتند که امکان مصالحه یا سازش وجود دارد.

در عین حال، یک محکمه در ایالت کالیفورنیا دیروز به حکومت رئیس جمهور ترمپ دستور داد که در حال حاضر به ادامه برنامۀ داکا اجازه بدهد.

به گفتۀ این محکمه، با پایان دادن این برنامه، افراد و اشخاص تحت پوشش آن با خسارات جیران ناپذیر روبرو خواهند شد.

رئیس جمهور امریکا همچنان خواستار خاتمه دادن به برنامۀ قرعه کشی گرین کارت امریکا می باشد. دونالد ترمپ گفته است که قانون جدید مهاجرت "باید سلسلۀ مهاجرت زنجیره یی را پایان ببخشد".

رئیس جمهور ترمپ همچنان گفته است که "مهاجرت زنجیره یی، بیشتر مردمی را به اینجا میاورد که اهداف مشخص دارند و اینکه مردم زیاد کارهای درست انجام نمی دهند، این برنامه اکثراً کارا نیست".

ابراز علاقمندی ترمپ برای سازش روی قانون مهاجرت
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

XS
SM
MD
LG