لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: به مهاجم نیویارک "باید جزای مرگ داده شود"


ترمپ: دهشت افگن شهر نیویارک از این که خواستار آویختن بیرق داعش در اتاق اش در شفاخانه شده بود، خرسند بود
ترمپ: دهشت افگن شهر نیویارک از این که خواستار آویختن بیرق داعش در اتاق اش در شفاخانه شده بود، خرسند بود

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده با نشر یک پیام در صفحۀ تویتراش خواستار اعدام سیف الله سیپوف، مظنون حملۀ روز سه شنبه در شهر نیویارک شده است.

آقای ترمپ در این پیام نوشته که "دهشت افگن شهر نیویارک از این که خواستار آویختن بیرق داعش در اتاق اش در شفاخانه شده بود، خرسند بود. او هشت تن را کشت و دوازده تن را شدیدا زخمی کرد. باید به او جزای مرگ داده شود."

قبل از این گفته شده بود که رئیس جمهور ترمپ در تلاش فرستادن مهاجم نیویارک به زندان گوانتانامو در کیوبا می باشد. اما دونالد ترمپ گفته است که روند انتقال "تروریست شهرنیویارک" به گوانتانامو نسبت به محاکمۀ وی در محاکم امریکا، وقت زیاد را دربر می گیرد.

رئیس جمهور ایالات متحده محاکمۀ سیف الله سیپوف را در نیویارک مناسب خوانده و گفته است که این روند باید سریعتر به پیش برود.

سارنوالان فدرال، روز چهارشنبه سیف الله سیپوف را به دهشت افگنی متهم کرده گفته اند که آن تبعۀ ازبکستان انگیزۀ حمله را از طریق آن لاین کسب کرده بود.

سیف الله سیپوف در سال ٢٠١٠ به ایالات متحده آمده بود
سیف الله سیپوف در سال ٢٠١٠ به ایالات متحده آمده بود

سیف الله روز چهارشنبه روی چوکی عرابه دار به محکمه آورده شد و با اتهاماتی مواجه است که می تواند به اعدام بیانجامد.در عین زمان، اف بی آی یک مرد دیگر ازبکستانی را که ۳۲ سال عمر دارد و از دوستان سیپوف می باشد، نیز تحت استجواب قرار داده اند.

تا هنوز مسوولیت این رویداد خونین را که در آن هشت تن به شمول پنج تبعۀ ارژنتاین و یک شهروند بلجیمی کشته شدند، هیچ گروهی به عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG