لینک های دسترسی

Breaking News

امید روسیه از ترمپ به یاس مبدل شده است – تحلیلگر


سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه, امریکا و متحنیش را به چشم پوشی از واقعیت یک جهان چند قطبی متهم کرده است
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه, امریکا و متحنیش را به چشم پوشی از واقعیت یک جهان چند قطبی متهم کرده است

در حالی که رهبران جهان به شمول دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، برای اشتراک در نشست هفتۀ ایندۀ "مجمع جهانی اقتصاد" در سویس آمادگی می گیرند، مسکو، امریکا و متحدانش را به چشم پوشی از واقعیت یک جهان چند قطبی متهم کرده است.

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفته است که ایالات متحده تلاش دارد تا اراده خود را بر سایر جهان تحمیل کند.

وزیر خارجۀ روسیه گفته است که امریکا و متحدینش با استفاده از تاکتیک های متفاوت به مانند جابجا کردن سیستم دفاع راکتی، تحریم های یک جانبه و استفادۀ بیش از حد از قوانین خود یا تهدیدها، می خواهند مشکلات جهان را طبق میل خود حل و فصل کنند.

به گفتۀ این مقام روسیه، حکومت فعلی ایالات متحده در مسیر حکومت قبلی (حکومت بارک اوباما) به پیش میرود و حتی در بسیاری موارد قاطعتر از آن عمل می کند.

آقای لاوروف گفته است که: "با تاسف که امریکا و متحدین آنها هنوزهم می خواهند صرف بر اساس صدور اخطاریه ها کار را انجام دهند و نمی خواهند به دیدگاه بخش های دیگر سیاست جهانی گوش فرا دهند."

اما پیتر ایلتسوف، تحلیلگر در پوهنتون "دفاع ملی" می گوید که اظهارات سرگی لاوروف نشان دهندۀ این امید های باطل مسکو است که گویا رئیس جمهور ترمپ ممکن از مداخلۀ روسیه در اوکراین چشم پوشی خواهد کرد.

این تحلیلگر مسایل امریکا و روسیه همچنان می گوید، این ادعا که گویا ترمپ می خواهد ارادۀ خود را بر جهان تحمیل کند، "شعار کهنۀ" ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، است.

پیتر ایلتسوف می گوید: "آنچه که لاوروف می گوید، درست نیست، من فکر می کنم که این صرف نشان دهنده تمایل دولت روسیه برای ترویج اجندای روسیه است."

آقای ایلتسوف از پلان اشتراک رئیس جمهور ترمپ در مجمع جهانی اقتصاد قدردانی می کند و می گوید که ترمپ از دیر زمان با "جهانی شدن" و ترویج "تجارت آزاد" در نشست های این مجمع مخالف بوده و ممکن با حضورش در نشست هفتۀ آینده در سویس، این بحث را گسترش دهد.

امید روسیه از ترمپ به یاس مبدل شده است – تحلیلگر
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

XS
SM
MD
LG