لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش‌های متزلزل ترمپ برای جلوگیری از پیروزی مفروض بایدن 


تلاش‌های حقوقی دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده برای واگردادن پیروزی مفروض جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری دیروز در حالی متزلزل شد که شماری از محاکم اتهامات بی نظمی و تقلب را نپذیرفتند.

یک قاضی در ایالت مشیگن، تلاش حامیان حزب جمهوری‌خواه برای جلوگیری از تصدیق نتایج انتخاباتی در ساحهٔ دیتروید را رد کرد؛ اقدامی که احتمال دعوا های حقوقی مشابه توسط ستاد انتخاباتی آقای ترمپ را کاهش می‌دهد.

در ایالت پنسلوانیا، یک قاضی دیگر دعوا‌های حقوقی در خصوص اعتبار چندین هزار رای که از طریق پست فرستاده شده بود را رد کرد.

این در حالی است که ستاد انتخاباتی آقای ترمپ در ایالت ارزونا اقامه دعوا پیرامون نتایج انتخابات را با درک این امر پس گرفت که آقای باید به گونهٔ گسترده از رییس جمهور ترمپ سبقت داشت.

حامیان آقای ترمپ در سه ایالت دیگر نیز نتایج انتخابات را به چالش کشیده اند که بر اساس آن جو بایدن برنده پیش‌بینی شده است.

تظاهرات به حمایت از ترمپ

قرار است امروز ۱۴ نومبر (۲۴ عقرب) حامیان رییس جمهور ترمپ در شهر واشنگتن به حمایت از ادعا‌های آقای ترمپ مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری دست به تظاهرات بزنند.

تا حال واضح نیست که چه تعداد مردم در این تظاهرات اشتراک خواهند کرد.

راهپیمایی های متعددی زیر نام‌های "راه پیمایی بزرگ یک میلیونی"‌،‌ "زنان در حمایت از ترمپ" و "سرقت در انتخابات را توقف دهید" در حمایت از ادعا‌های آقای ترمپ برنامه ریزی شده است؛ ادعاهای که تا حال ثابت نشده است.

رییس جمهور ترمپ، تا به حال پیروزی جوبایدن را نپذیرفته است؛ رقیب انتخاباتی‌اش که بر اساس آرای شمارش شده برندهٔ انتخابات پیش‌بینی شده است.

آقای ترمپ مدعی است که در چندین ایالت سرنوشت ساز در جریان انتخابات بی‌نظمی صورت گرفته است که می‌تواند نتیجهٔ انتخابات را تغییر دهد.

قرار است در ایالت‌های دیگر نیز به طرفداری از آقای ترمپ، تظاهرات راه اندازی شود.

XS
SM
MD
LG