لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: کوریای جنوبی هزینۀ بیشتر نظامیان امریکایی را بپردازد


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا تاکید دارد که کوریای جنوبی باید هزینه بیشتر سربازان امریکایی مستقر در آن کشور را بپردازد.

در حال حاضر بیش از ۲۸ هزار نظامی امریکایی به خاطر مقابله با تهدیدهای کوریای شمالی، در کوریای جنوبی مستقر است.

مقام‌های امریکایی و کوریای جنوبی روز دوشنبه ۱۸ نومبر (۲۷ عقرب) برای سومین بار مذاکرات را از سر گرفتند تا سیول هزینۀ بیشتر نظامیان امریکایی مستقر در کوریا را تامین کند.

براساس گزارش‌ها، آقای ترمپ از کوریای جنوبی خواسته است تا برای تامین مصارف نظامیان امریکایی، سالانه پنج میلیارد دالر بپردازد.

برخی شهروندان کوریای جنوبی در اعتراض به این خواست امریکا روز دوشنبه در محل مذاکرات واشنگتن و سیول مظاهره کردند و امریکا را به "راهزنی" متهم کردند.

در همین حال، جیمز دی هارت، رییس هیات مذاکره کننده امریکا، در مورد دست یافتن به یک توافق مورد قبول دو طرف، ابراز امیدواری کرده است.

وزیر دفاع ایالات متحده نیز هفتۀ گذشته پس از دیدار با همتای کوریایی اش گفت که کوریای جنوبی کشور ثروتمندی است و می‌تواند مبلغ مورد نظر را بپردازد.

دونالد ترمپ همواره از هزینۀ ناکافی متحدان امریکا، به ویژه ناتو، برای مصارف دفاعی خود شان انتقاد کرده است.

قرار است ایالات متحده در آیندۀ نزدیک مذاکرات جداگانه را در مورد هزینه های دفاعی با جاپان و آلمان آغاز کرده و نیز سال آینده در این مورد با ناتو چانه زنی کند.

XS
SM
MD
LG