لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ فرمان اعمار دیوار در مرز امریکا-مکسیکو را امضا کرد


ترمپ گفته است که مکسیکو ۱۰۰ درصد هزینۀ اعمار دیوار را خواهد پرداخت
ترمپ گفته است که مکسیکو ۱۰۰ درصد هزینۀ اعمار دیوار را خواهد پرداخت

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، روز چهارشنبه امر ساختن دیوار در امتداد مرز ۳۲۰۰ کیلومتری میان ایالات متحدۀ امریکا و مکسیکو را امضا کرد.

آقای ترمپ در مقر وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در یک فرمان دیگر دستور داد تا امکانات مالی حکومت فدرال به آن شهرهای امریکا قطع شود که مهاجران غیرقانونی را پناه داده و آنان را دستگیر نمی‌کنند.

اکثر ایالت‌هایی که پناهجویان غیرقانونی – عمدتاً از کشورهای امریکای لاتین – در آن پناه برده اند، از سوی دموکرات‌ها اداره می‌شود. مقام‌های دموکرات شهرهایی مانند سان فرانسیسکو در ایالت کالیفورنیا حکومت فدرال را در زمینۀ اقدام بر علیه پناهجویان غیرقانونی همکاری نمی‌کنند.

شان سپایسر سخنگوی قصر سفید گفت شهرهایی که به قوانین کشور احترام قایل نیستند و پناهجویان غیرقانونی را پناه می‌دهند، از این پس از امکانات مالی فدرال محروم می‌شوند.

آقای ترمپ روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری ای بی سی گفت که اعمار دیوار در امتداد مرز امریکا و مکسیکو، در جریان ماه های آینده آغاز خواهد شد و مکسیکو "۱۰۰ درصد" هزینۀ آن را به ایالات متحده خواهد پرداخت.

همچنان، انتظار می‌رود که آقای ترمپ در روزهای آینده اقداماتی را برای محدود ساختن مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده به شمول صدور فرمان‌های اجرایی در زمینۀ محدود ساختن مهاجرت و توقف صدور ویزۀ امریکا به شهروندان شماری از کشورهای با اکثریت مسلمان اتخاذ کند.

گفته شده است که بر اساس این فرمان که انتظار می‌رفت امروز امضا شود،صدور ویزۀ ایالات متحده برای شهروندان سوریه، سودان، سومالیا، عراق، ایران، لیبیا و یمن برای مدتی متوقف شود.

گزارش: رویترز

XS
SM
MD
LG