لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان از ممنوعیت ترمپ بر ورود مسلمانان به امریکا نگران نیست


گفته میشود که صدور ویزۀ امریکا به شهروندان سوریه، عراق، ایران، لیبیا، سومالیا، سودان، و یمن ممنوع خواهد شد

حکومت افغانستان گفته است که وضع محدودیت‌های حکومت ایالات متحده بر صدور ویزه به شهروندان شماری از کشورهای اسلامی موضوع داخلی امریکا بوده و افغانستان از این ناحیه نگرانی ندارد.

انتظار میرود که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، امروز به سلسلۀ صدور فرمان‌های اجرایی در رابطه به ورود مهاجرین به ایالات متحده، صدور ویزه برای مهاجرین هفت کشور عمدتاً مسلمان نشین را نیز متوقف سازد.

جزییات فرمان رئیس جمهور ترمپ تا حال روشن نیست، اما بر اساس برخی گزارش‌ها، صدور ویزۀ امریکا به شهروندان سوریه، عراق، ایران، لیبیا، سومالیا، سودان، و یمن ممنوع خواهد شد.

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در یک کنفرانس خبری در کابل گفت "نخست از همه، تصمیم رئیس جمهور ترمپ در مورد مهاجرین و مهاجرت، پالیسی داخلی خود شان است، اما اگر شما این لست را دیده باشید، افغانستان در آن شامل نیست."

نمایندۀ یک موسسۀ پالیسی عامه که مسایل مهاجرین را نظارت می کند، به نقل از یک مقام دولتی گفته است که طبق طرح کنونی آقای ترمپ، روند پذیرش پناهجویان در امریکا، حد اقل برای چهار ماه معطل قرار می گیرد و ضمناً ورود اتباع برخی کشور های عمدتاً مسلمان به ایالات متحده نیز به طور موقت ممنوع قرار داده خواهد شد.

فرمان دیگر رئیس جمهور ترمپ، در رابطه با احداث دیوار در سرحد با مکسیکو خواهد بود. همچنان انتظار میرود که او پلان هایی را مبنی بر قطع تمویل شهر های از امریکا که مهاجرین غیرقانونی را دستگیر نمی کنند، نیز رویدست گیرد.

XS
SM
MD
LG