لینک های دسترسی

Breaking News

مخالفت ترمپ با رای‌دهی از طریق پست در انتخابات امریکا


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا بار دیگر مخالفت خود را با ارسال برگه‌های رای‌دهی از طریق پست به رای‌دهندگان امریکایی در انتخابات نومبر ۲۰۲۰ ابراز کرد.

پس از گسترش کروناویروس در ایالات متحده که همزمان با برگزاری انتخابات مقدماتی در چندین ایالت امریکا بود، مناظره در مورد ارسال برگه‌های رای‌دهی از طریق پست در واشنگتن داغ شد. هدف این اقدام جلوگیری از تجمعات بزرگ رای‌دهندگان در مراکز رای‌دهی و کاهش خطر گسترش کروناویروس خوانده شده است.

آقای ترمپ روز دوشنبه ۲۲ جون (دوم سرطان)در یک پیام تویتر نوشته است: "میلیون‌ها برگۀ رای‌دهی توسط کشورهای خارجی و دیگران چاپ خواهد شد".

آقای ترمپ در این پیام تویتر هشدارد داده است که چنین رای‌دهی "رسوایی عصر مان خواهد بود.

رییس جمهور ایالات متحده در یک پیام دیگر تویتر استدلال کرده است که رای دهی از طریق پست، شرایط را برای تقلب گسترده انتخاباتی مساعد خواهد کرده و "فاجعه‌بار" خواهد بود.

دونالد ترمپ، پیش از این نیز ادعا کرده بود که در صورت ارسال برگه‌های رای از طریق پست، صندوق های پستی سرقت، برگه‌ها جعل، چاپ و حتا به گونۀ تقلبی امضا خواهد شد.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که ایالات متحده هنوز هم بلندترین میزان شیوع و مرگ و میر ناشی از کروناویروس را در جهان دارد.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز، تا صبح دوشنبه ۲۲ جون شمار مبتلایان کووید۱۹ در ایالات متحدۀ امریکا به دو میلیون و ۲۸۱ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از آن به ۱۲۰ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG